x
 
   
Šperky ze zeleného turmalínu

Zelený turmalín

Je klasifikován jako polodrahokam. Zelený turmalín (Verdelit) je borosilikát s velmi složitou strukturou.

Zásnubní prsteny se zeleným turmalínem

Zásnubní prsteny
se zeleným turmalínem

Náhrdelníky se zeleným turmalínem

Náhrdelníky se zeleným turmalínem

Náušnice se zeleným turmalínem

Náušnice se zeleným turmalínem

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Zelený turmalín

Je klasifikován jako polodrahokam. Zelený turmalín (Verdelit) je borosilikát s velmi složitou strukturou. Vzhledem k této složité struktuře tohoto drahého kamene, zelený turmalín existuje v téměř nekonečném množství odrůd a barev v závislosti na tom, kde se vyvíjel. Za jeho drahocennou zelenou barvu může chrom v jeho struktuře. Jeho barva od žluto-zelené, olivově zelené až po hnědavě zelenou je velmi krásná, a podobná smaragdu, který patří mezi "velkou čtyřku", ještě s diamantem, rubínem a safírem. Jeho jméno verdelit je odvozeno z latinského slova "viridis" (zelená) a řecké přípony "Lith" (kamenné) . Hlavní ložiska kamene se nachází v Brazílii, Namibii, Nigérii, Mosambiku, Pákistánu a Afghánistánu.

Zelený turmalín lze nalézt v historii díky jeho schopnosti stát se elektricky nabitým jednoduše tím, že se ohřívá nebo třením. Tato vlastnost umožňuje, aby přitahoval částice prachu nebo kousky papíru, a pro tuto atraktivní a užitečnou funkci byl oblíben mezi holandskými obchodníky z 18. století, protože dokázal vytáhnout popel z jejich dýmek. To je důvod, proč byl nazýván jako Aschentrekker neboli "vytahovač popela." Lidé věřili, že zelený turmalín je kámen archanděla Nemamiaha. Je také oblíben pro své léčivé účinky, pro posílení nervového systému a odstranění negativní energie z těla, je-li nošen blízko srdeční čakry. Je to kámen znamení Kozoroha a měsíce srpna.

Glamira dodává zelené turmalíny jasnosti AA. Vysoká kvalita je pro nás klíčová a pečlivě vybíráme každý kámen, který použijeme do šperků. Unikátní prsteny, náušnice, náhrdelníky a přívěsky a manžetové knoflíčky jsou dokonale řemesleně vyvedené a v kombinaci se zeleným turmalínem Vám přinášejí lesk přírody! Když budete nosit přívěsek nebo krásnou zelený turmalín prsten vyrobený z tohoto kamene, budete držet energie blízko srdce a cítit teplo jara. Na Glamira si také můžete přizpůsobit pár zelených turmalínových náušnic ve zlaté nebo stříbrné sadě a užívat si krásné vibrace kamene, který stimuluje štěstí a radosti ze života! Nebo můžete nosit na míru vytvořený zelenéý turmalínový náhrdelník a anděl Nemamiah bude mávat křídly kolem vás. Přizpůsobte si šperky z Glamira a pociťujte blaženost a kouzlo ve svém srdci!