x
 
   

RUBÍNOVÉ

Rubín je vzácný kámen a jeden ze čtyř velkých drahokamů, včetně diamantu, smaragdu a safíru. Je tvrdý, odolný a vzácný, patří mezi druhy minerálů zvané korundy jako safír.

 

Rubín je vzácný kámen a jeden ze čtyř velkých drahokamů, včetně diamantu, smaragdu a safíru. Je tvrdý, odolný a vzácný, patří mezi druhy minerálů zvané korundy jako safír. Jeho krvavě-červená barva je způsobena prvkem chrom, který má ve své chemické struktuře. Rubíny se nacházejí především v Barmě, kde se těží nejčistší rubíny na světě. Thajsko, Keňa, Indie, Pákistán, Srí Lanka, Afghánistán, Kambodža, Tanzanie, Austrálie a Spojené státy jsou další místa, kde se nacházejí rubínové doly.
Zásnubní prsteny s rubínem
K prvnímu zaznamenanému použití rubínu došlo kolem roku 480 před naším letopočtem Řeky a Římany. Byl však také používán ke zdobení zejména hinduisty. V hinduistické kultuře byl rubín spojován s vitalitou a urozeností. Věřilo se, že odráží lásku vycházející ze srdce, takže je rubín perfektním svatebním darem pro zamilované. Rubín je kamenem měsíce července a znamení Štíra.
Pro Glamira je 4C klíčovým pravidlem pro výběr těch správných kamenů pro rubínové šperky. Glamira dodává rubíny ve vysoké kvalitě a používá je na jedinečné výtvory - náušnice, prsteny, náhrdelníky, manžetové knoflíčky a mnoho dalších šperků.
Rubínové náhrdelníky
Rubín se díky své struktuře liší od jiných drahokamů a má rád denní světlo, na kterém se třpytí jako kapka krve. Zkuste spojit své světlo s rubínem, aby pro Vás vyzařoval svou intenzivní krásu. A v Glamira online klenotnictví najdete skutečná mistrovská díla, jako jsou rubínové náušnice a náhrdelníky. Podle legendy rubín pomáhá svým nositelům činit v životě důležitá rozhodnutí, pokud se nosí na levé ruce. Takže si můžete vybrat rubínový prsten a dokázat svou sílu a schopnost rozhodování! Nebo na svůj prsten přidejte ještě diamant. Prsten s rubíny a diamanty bude odrážet Vaši krásu a silnou osobnost zároveň.
Rubínové náušnice
boderOBJEVTE VÍCE