x
 
   
Peridotové šperky

Peridot

Peridot je polodrahokam s barvami, které se mohou měnit v odstínech zelené z pistáciové až po olivové odstíny.

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Peridot

Peridot je polodrahokam s barvami, které se mohou měnit v odstínech zelené z pistáciové až po olivové odstíny. Avšak to, co ho odlišuje od jiných zelených drahých kamenů jako je například smaragd je jeho zlatá záře, má ve své struktuře zlatý lesk. Jméno drahokamu má své kořeny v řeckém slově peridona, což znamená "dát bohatství". Vzhledem k tomu, že je jedním z nejstarších drahokamů na světě, objevuje se v nespočtu legend, mýtů a příběhů. Olivín se vyskytuje ve starověkých egyptských Lores již v roce 2000 před Kristem a v některých částech Bible. Navíc to byl oblíbený kámen doby baroka.

Pákistán a Afghánistán jsou místa, kde se olivín hojně těží, ale může pocházet i z Myanmaru, Číny, USA, Afriky a Austrálie. Je považován za kámen měsíce srpna a znamení Lva.

V Glamira jsou všechny peridoty neboli česky olivíny v kvalitě AAA a dokonale řemesln zpracované. Konečné výsledky jsou ohromující – s peridotem nabízíme prsteny, náušnice, náhrdelníky a přívěsky, náramky, snubní prsteny a manžetové knoflíčky! Glamira nevytváří jen pouhé šperky, ale má také expertní tým pro řešení péče o šperky. A tento tým doporučuje vyleštit Vaše olivínové šperky bavlněnou látkou tak, aby jasně zářily po celou dobu, a nevystavovat je slunečnímu záření, neboť jsou citlivé na teplo. A protože svět Glamira šperků si je vědom Vaší lásky k zelené barvě, popularita tohoto sytě zeleného drahokamu je hodně na vzestupu.

Můžete si vytvořit vlastní jaro přidáním nejcennějšího tónu zelené do Vašeho světa! Olivínové náušnice Vám dodají sílu přírody, a svou lásku můžete stvrdit věčným jarem olivínovými zásnubními prsteny. Glamira Vám nabízí všechny slitiny (bílé, žluté a / nebo růžové zlato, stříbro) a barvy, abyste je sladit s olivínem a spatřili žhavý tanec chladných tónů! Můžete to zkombinovat s dalšími drahokamy v olivínovém prstenu. A můžete podtrhnout svou jedinečnost díky Vašemu osobnímu olivínovému náramku, kterého si každý všimne!