x
 
   

Diamantové

Diamant, nejkrásnější z drahých kamenů, je jediný drahokam, který se skládá z jediného prvku. Ve své chemické struktuře má pouze uhlík a molekuly uhlíku jsou spojeny tak, že každá je vázána k jiné s dokonalou symetrií v každém směru.

 

Diamant, nejkrásnější z drahých kamenů, je jediný drahokam, který se skládá z jediného prvku. Ve své chemické struktuře má pouze uhlík a molekuly uhlíku jsou spojeny tak, že každá je vázána k jiné s dokonalou symetrií v každém směru. Diamant své struktuře vděčí i za to, že je nejtvrdším pozemským nerostem. Jeho tvrdost je označena stupněm 10 na Mohsově stupnici tvrdosti. Je tak tvrdý, že pouze nástroj vyrobený z jiného diamantu může rozřezat diamant. (jeho název je odvozen z řeckého slova adámas, nerozbitné nebo nezměnitelné) Kromě jeho podivuhodné tvrdosti je také známý pro svůj perfektní lesk a jeho dokonalý rozptyl viditelného světla.
Diamantové zásnubní prsteny
Diamanty jsou také pověstné díky svému vzniku a dlouhé době, během které vznikly. Většina diamantů se tvoří přibližně sto km pod zemským povrchem a na povrch se dostaly díky sopečným erupcím. Vznik diamantů trval průměrně 1 až 3,3 miliardy let. První zmínka o těžbě diamantů pochzí z Indie z doby před 2400 lety a Indie byla také první komerční vývozce diamantů. Dnes se diamanty těží především v Jižní Africe, Indii, v Brazílii, Kanadě a Austrálii. Ve starověkém Řecku a Římě se věřilo, že diamanty jsou slzy bohů nebo rozbité části hvězd spadlé na Zemi. Slovo diamant bylo poprvé použito v římské literatuře v 1. století našeho letopočtu, kdy se uvádí, že špičky Amorových šípů byly pokryty diamanty. Lidé při sobě nosili diamanty jako amulety, protože věřili, že jim poskytují ochranu proti zlu. Toto přesvědčení je odvozeno od indické mytologie, v níž se věřilo, že diamanty stvořil úder blesku do skal. Ve 13. století bylo lidem ve Francii zakázáno nosit diamanty, s výjimkou králů a královen.
Náhrdelníky s diamanty
A první diamantový prsten dostala v roce 1477 pMarie Burgundská od arcivévody rakouského. Diamant je král klenotů a klenot králů, je symbolem moci, síly , nevinnosti a neporušitelnosti, dlouhověkosti, stálosti a štěstí. Je to také kámen měsíce dubna a je obvyklým drahokamem pro 60. výročí svatby. V Glamira mají diamanty zvláštní místo v návrzích šperků a jsou voleny podle některých kritérii. Prvním a nejdůležitějším krokem pro výběr diamantu je soulad s etickým závazkem, že musí být 100% nekonfliktní, pokud mají být použity v produktech Glamira.

Ler Mais 

Náušnice s diamanty
DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Za druhé, Glamira hodnotí a klasifikuje diamanty podle stupnice 4C (barva, brus, jasnost a karáty) stanovené GIA. Barva diamantu se vztahuje na kombinaci tří složek: odstín, sytost a tón. Barva-klasifikační stupnice pro diamanty pohybuje v rozmezí od D do Z . Dokonalý diamant, známý jako D, nemá vůbec žádnou barvu. H barva je nejvhodnější barva jak podle nejlepšího poměru cena-výkon a nejlepší harmonií s designem. To je důvod, proč v Glamira obvykle používáme diamanty H. Výbrus diamantu se vztahuje k symetrii, proporcím a lesku diamantu, který je upraven v průběhu výbrusu poté, co byl vytěžen v surovém stavu. Vše se provádí proto, aby se diamantu dodal velkolepý lesk a lom světla. Brus je rozdělen do 3 různých tříd; proporce, lesk a symetrie. Kvalita brusu má 5 stupňů; Výborná, Velmi dobrá, Dobrá, Slabá a Špatná. Na druhé straně tvar diamantu, který se často zaměňuje s diamantovým výbrusem, označuje styl nebo design, používaný při formování diamantu pro leštění, jako je například princess-briliant. V Glamira, můžete najít mnoho tvarů diamantů, včetně princess, briliant, kruhový, triliant, polštářek, srdce, ovál a smaragd, který můžete použít pro Vaše šperky. Jako výsledek uhlíku vystavenému obrovskému teplu a tlaku hluboko v zemi, všechny přírodní diamanty mají celou řadu vnitřních stop zvaných "inkluze" a externích stop nazývaných "vady". Jasnost diamantu odkazuje na čistotu diamantu, stanovení počtu těchto stop, jejich velikosti a umístění. Chcete-li najít ideální poměr cena / kvalita, je důležité vědět, že drobné inkluze v klasifikační stupnici od VVS1 do SI2 nejsou patrné pouhým okem. Glamira do svých šperků vždy používá diamanty VS (velmi mírně inkluze). A karát je měřítkem pro určení velikosti diamantu podle jeho hmotnosti. Je to jedna pětina gramu (0,2 g) a 1-karátový diamant váží 100 bodů.

Glamira vytváří unikátní diamantové šperky . náhrdelníky, náušnice, manžetové knoflíčky a zásnubní prsteny, a nechává na Vás, abyste si je přizpůsobili podle vašeho přání. Diamantové náušnice, včetně kapek, kruhů nebo diamantových pecek si můžete přizpůsobit, jak si přejete, a zdůraznit tak Vaší krásu. Nebo můžete mít zářící hvězdy kolem krku v podobě diamantového náhrdelníku. A především si můžete nechat Amorůovy diamantové hroty šípů přetvořit na diamantové zásnubní prsteny a zasáhnout tak ženu Vašeho života přímo do srdce!