x
 
   
Šperky ze žlutého turmalínu

Růžový turmalín

Růžový turmalín (název znamená " drahokam smíšené barvy,"), je jedním z polodrahokamů, a má širokou škálu barev, je také známý jako chameleon všech drahých kamenů.

Zásnubní prsteny s růžovým turmalínem

Zásnubní prsteny
s růžovým turmalínem

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Růžový turmalín

Růžový turmalín (název znamená " drahokam smíšené barvy,"), je jedním z polodrahokamů, a má širokou škálu barev, je také známý jako chameleon všech drahých kamenů. Jeho barva přechází z jasně růžové do měkké, jemné pastelově růžové a může se měnit v závislosti na velikosti kamene nebo podle kombinace slitin nebo jiných drahých kamenů. Například, pokud jej zkombinujete s bílým zlatem nebo stříbrem, barva bude lesklejší. Stejně jako barvy jsou složité a odlišné i chemické struktury růžového tumalínu; kombinace hliníku a borosilikátů se mísí s železem, hořčíkem nebo jinými kovy. Také nazývaný rubelit, růžový turmalín se používal ve starověkých zdrojích, a to zejména v egyptských. Egyptská legenda se zmiňuje o tom, jak růžový turmalín prošel celou cestu od středu Země ke Slunci průchodem přes duhu a tak získal všechny své barvy. Růžový turmalín se těží v USA, Brazílii, a na Srí Lance. Je to kámen měsíce říjen a kámen Štírů.

Glamira pro Vás vybírá ty nejkvalitnější růžové turmalíny s nejcennější barvou, které vkládá do jedinečných růžových turmalínových šperků - prsteny pro ženy, děti a muže, náušnice, náhrdelníky a přívěsky, náramky, zásnubní prsteny. Turmalín má různé odstíny růžové, drahokam je používán v každém designu od tradičních až po moderní styl. Můžete si vložit růžový turmalín do prstenu ze zlata a zachytit fantastické barvy duhy nebo si můžete objednat zásnubní prsteny s růžovými turmalíny! Ať už jako solitérní přívěšek nebo v kombinaci s jinými drahými kameny, růžový turmalínový náhrdelník si na Glamira snadno přizpůsobíte tak, abyste vytvořili jedinečný šperk, který nebude mít nikdo jiný.

Růžový turmalín je ideální drahokam pro náušnice – uslyšíte zvuky samotné Země a v náramku Vám představí barvy duhy dokonce i v nudné atmosféře každodenního života! Glamira vám dává svobodu – vytvořte si vlastní moderní pohádku a buďte její hlavní hrdinkou!