x
 
   

Safírové

Modrý safír je klasifikován jako drahokam a má odstín modré s nádechem lila a fialové. Jeho hodnota závisí na odstínu modré a kromě jeho barvy také na jasu, velikosti, brusu a celkové kvalitě.

 

Modrý safír je klasifikován jako drahokam a má odstín modré s nádechem lila a fialové. Jeho hodnota závisí na odstínu modré a kromě jeho barvy také na jasu, velikosti, brusu a celkové kvalitě. Nejcennější drahokamy jsou tmavě modré, Jeho jméno má kořeny v řečtině; pochází ze slova "sappheiros", což znamená modré. Safír je korund stejně jako rubín, jsou to jedny z nejtvrdších drahokamů. Nejznámější a nejoblíbenější druh modrého safíru je hvězdný safír, který vypadá jako hvězda, který vděčí za svůj název výbrusu kabošon. Černá hvězda Queenslandu, největší hvězdný safír na světě, váží 733 karátů. Významná safírová ložiska se nacházejí ve východní Austrálii, Thajsku, na Srí Lance, v Číně, na Madagaskaru, východní Africe a v Severní Americe na několika místech, většinou v Montaně.
Safírové zásnubní prsteny
Safíry a rubíny jsou často nacházeny společně. Je to tradiční kámen měsíce září a kámen znamení Střelce. Je obecně spojován s klidem a štěstí. Například ve starověké Persii lidé věřili, že modrý safír přináší modrou oblohou a mír.
Glamira dodává modré safíry, které mají pouze špičkovou kvalitu a používá kameny s různými karáty pro své jedinečné návrhy safírových šperků. Glamira také vybírá především ty s barvou královské modři, což je nejvíce ceněná barva, která je ve středu stupnice.
Safírové náhrdelníky
Modrý safír může být zasazen do jakékoli slitiny a barvy. Je to speciální drahokam, který se hodí jak ke světlým, tak k tmavým vlasům a k jakémukoli stylu. Zvýrazní ženskou krásu a šarm. S modrými safíry si můžete navrhnout náušnice, prsteny, náhrdelníky i manžetové knoflíčky. Ať už si zvolíte náhrdelník, náušnice nebo prsten, modrý safír nejen zaujme každého, koho potkáte, ale také odráží Vaši modrou krev svou barvou královské modři! Nebo si můžete vybrat zásnubní prsteny s modrým safírem, přizpůsobit si je pro svou nastávající a učinit z nich svědky vašeho vyznání. Modrý safír je také tradiční dárek ke 45. výročí svatby.
Safírové náušnice
boderOBJEVTE VÍCE