x
 
   
Šperky z růžového křemene

Růženín

Rose Quartz je růžová odrůda křemene a jeden z polodrahokamů. Má barvu v rozmezí od světle růžové až po sytě růžovou.

Zásnubní prsteny s růžovým křemenem

Zásnubní prsteny
s růžovým křemenem

Náhrdelníky s růžovým křemenem

Náhrdelníky s růžovým křemenem

Náušnice s růžovým křemenem

Náušnice s růžovým křemenem

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Růženín

 

Rose Quartz je růžová odrůda křemene a jeden z polodrahokamů. Má barvu v rozmezí od světle růžové až po sytě růžovou. Barva je obvykle výsledkem stopového množství titanu, železa nebo manganu v jeho chemické struktuře. Jeho sklivcová forma je tak průsvitná, že dokonale odráží svou barvu růžové. Hlavní doly se nacházejí v Brazílii a na Madagaskaru.

 

 

Růženín je nazýván kamenem srdce a používal se jako amulet lásky už 600 let př.nl. Bývá obecně spojený s Cupidem a Erosem, bohy lásky. Byl velmi oblíbený v římských dobách, kdy se používal ke zdobení pohárů, mis a mnoha dalších věcí. Římané nosili růženín na hrudi, v blízkosti srdce, protože věřili, že růženín chrání nositele od zármutku a dává sílu. Růženínu se také říká hyalinový křišťál, což je název odvozený z řeckého slova hyalos, což znamená "sklo". Navíc, to je kámen znamení Lva a měsíce prosince.

 

 

Glamira dodává růženín v kvalitě AAA a vytváří z něj náušnice, prsteny, náhrdelníky a přívěsky, náramky a manžetové knoflíky. Růženín má mnoho různých tvarů a je důležité vybrat šperk tak, aby vynikla jeho přirozená krása. Výsledkem může být růženínový přívěsek zdůrazňující posvátnou ženskost nebo růženínový náramek rozjasní svou cestu s slunce lásky, aby chcete jít. Stačí dát růženín ve vrcholné centru vašich růženín náušnice a nechat ji nést kouzlo La vie en rose!