x
 
   
Šperky z bílého safíru

Bílý safír

Bílý safír je drahokam a bezbarvá forma safírové rodiny. Safír má barvu od stopových prvků, jako je železo, chrom, měď, titan a hořčík, jimiž je tvořen.

boderOBJEVTE VÍCE

Bílý safír

Bílý safír je drahokam a bezbarvá forma safírové rodiny. Safír má barvu od stopových prvků, jako je železo, chrom, měď, titan a hořčík, jimiž je tvořen. Bílý safír tyto stopové prvky nemá, díky čemuž je vzácný a jedinečný. Safír je druhý nejtvrdší drahokam hned po diamantu, a je to také jeden z nejdražších klenotů, které se těží na Srí Lance, na Madagaskaru, v Kambodže, Myanmaru a Thajsku. Za starých časů dávali bojovníci svým manželkám safrový náhrdelník, aby si zajistili jejich věrnost. A v Řecku byl safír spojován s Apollem, bohem světla a slunce. Je to kámen měsíce září, věřilo se, že chrání svého nositele před zlem a úrazy a přitahuje požehnání z nebes. Vzhledem k tomu, že je odolný proti poškrábání a oděru a má transparentní odstín a tuhost, je ideální volbou šperkařství.

V Glamira používáme bílé safíry prvotřídní kvality pro šperky jako náušnice, prsteny, náhrdelníky a náramky pro ženy nebo manžetové knoflíčky pro muže. Jeho bezkonkurenční krása je velmi žádoucí v nejrůznějších Glamira designech klenotů a jeho krása vyniká bez ohledu na to, zda je použit samostatně nebo s jinými kameny tak, aby podtrhly jeho styl. Bílý safír je znakem moderní doby. Můžete použít modrý a bílý safír vsazené do zlata a vytvořit královský a zároveň moderní safírový prsten. Bílý safír obvykle nejlépe doplňují chladné tóny kovů jako je stříbro a bílé zlato. Můžete si safír nechat do bílého zlata a nosit jako náušnice nebo propojit svou lásku s Vaší vyvolenou pomocí Glamira zásnubních prstenů s bílými safíry. A můžete také nosit světlo Apollovo kolem krku vytvořením solitérního náhrdelníku s bílými safíry. Nechte se obklopit leskem nebe a slunečního svitu!