Nahrávám...

Průvodce kameny podle data narození

LEDEN

Granát

ÚNOR

Ametyst

BŘEZEN

Akvamarín

DUBEN

Diamant

KVĚTEN

Smaragd

ČERVEN

Perla

ČERVENEC

Rubín

SRPEN

Peridot

ZÁŘÍ

Safír

ŘÍJEN

Růžový Turmalín

LISTOPAD

Citrín

PROSINEC

Tanzanit

Kámen měsíce ledna – Granát

Připomíná červená semínka granátového jablka. Tento drahokam obdržel své jméno ve 14. století z anglického slova "gernet", což znamená tmavě červený. Tyto nádherné kameny nalezneme v různých barvách – nejčastějšími jsou tmavě červené až syté fialovo-červené. Tyto obzvlášť odolné drahé kameny se nacházejí po celém světě, včetně Wyomingu, České republiky, Řecka, Ruska, Tanzanie, Madagaskaru, Srí Lanky a Indie.

Granát symbolizuje pravdu a víru. Věří se, že ochraňuje nositele na cestách, chrání jej před nehodami a má schopnost rovněž ochraňovat před nočními můrami. Granát také symbolizuje hluboké a trvalé přátelství. Darujte granát někomu, jehož přátelství si velmi vážíte. Granát byl dokonce chválen za své léčebné účinky a má se za to, že dokáže léčit srdce a plíce.

Prohlédněte si naši kolekci šperků s granáty a vyberte perfektní dárek pro ty, kteří mají narozeniny v lednu a pošlete jim zároveň přání dobré vůle, štěstí a zdraví.

Kámen měsíce února - Ametyst

Druh minerálu - Ametysty lze najít v různých barvách od fialové přes červenavě purpurovou až po šedivě fialovou. Slovo "ametystos" pochází z řečtiny, což znamená, že "není opilý", a jelikož fialová barva se podobá vínu, není náhoda, že "methy" je také slovo pro víno. Ametysty se nacházejí po celém světě, včetně USA, Mexika, Brazílie, Kanady, Afriky, Itálie, Německa a Ruska.

Ametyst, který díky své výjimečné barvě demonstruje drama a vzrušení, je snadno rozpoznatelný klenot. Starověcí nositelé věřili, že je může ochránit před opilostí a intoxikací. V dnešní době jsou tyto výrazné kameny spojené se stabilitou, mírem, rovnováhou, upřímností a klidnou povahou. Byl ve středověku také používán jako lék k zahnání únavy a pro bystřejší intelekt a je stále považován za účinný lék k léčení abstinenčních příznaků jakéhokoliv druhu závislosti, bolesti hlavy, nespavosti a podporuje uzdravení jakéhokoliv onemocnění.

Podívejte se do naší kolekce šperků s ametystem a darujte je nejen těm, kteří se narodili v únoru, ale můžete potěšit milým dárkem i ty, kteří potřebují extra sílu a odvahu.

Kámen měsíce března - Akvamarín

Tyto polodrahokamy jsou takto označeny díky svým chladným klidným barvám, jako byste měli na sobě kousek vlny z oceánu a nosí význam mořské vody v samotném jménu. Dokonce se věřilo, že akvamaríny pocházejí z rakví sirén vyvržených na břeh. Tyto jasně barevné polodrahokamy se nacházejí v Brazílii, Číně, Kolumbii, Rusku, Indii a Spojených státech.

Vzhledem k tomu, že jsou akvamaríny spojovány s mořem, slouží námořníkům jako posvátné kameny, které slibují bezpečnou plavbu. Kvůli jejich uklidňující barvě se věří, že přinášejí uživateli klid a mír. Římané věřili, že šperky s akvamaríny by mohly pomoci se usmířit s nepřáteli, někteří také věřili, že tyto kameny dokážou znovu probudit lásku mezi lidmi.

Akvamaríny jsou stále kvůli jejich uklidňujícímu účinku považovány za užitečné pro duševní zdraví a pěstování vnitřního klidu. V dávných dobách byly tyto drahé kameny používány k léčbě jakékoliv infekce a byly považovány za účinné k léčení očních onemocnění.

Šperky s akvamarínem budou příjemným dárkem nejen pro ty, kteří se narodili v březnu, ale i jako dárek pro nevěstu, protože symbolizují dlouhou jednotu a lásku.

Kámen měsíce dubna - Diamant

Šťastlivci narození v dubnu mohou slavnostně provolávat, že jejich kamenem je ten nejcennější z nich - diamant. Slovo pochází z řeckého slova "adamas", což znamená neporazitelný a takovýto titul si diamant určitě zaslouží. Proto je také tento nejtěžší a nejtvrdší kámen symbolem věčné lásky. Tyto drahokamy jsou také speciální pro jejich širokou škálu barev, od nejznámější křišťálově bílé až po velmi tmavé černé. Diamanty jsou v současné době primárně těženy v Jižní Africe, Indii, Brazílii, Kanadě a Austrálii.

Diamanty jsou ceněny již od starověku z doby 400 př. n. l. Již sanskritské texty žasnou nad těmito krystaly. S diamanty je spojováno mnoho legend. Věřilo se, že byly vytvořeny blesky, které udeřily na Zemi. Řekové věřili, že diamanty jsou slzy bohů nebo kousky hvězd.

Kvůli všem těmto legendám o diamantech a jejich záři a lesku se věřilo, že mají magické síly. Kámen představuje víru, věrnost, poctivost, čistotu a lásku. To je také důvod, proč jsou diamanty preferovány pro zásnubní prsteny. Věřilo se, že mají mimořádné léčivé síly, léčí nemoci související s mozkem a kvůli jejich spojení s čistotou se rovněž věřilo, že jsou schopné vytáhnout jed z těla.

Síla a velkolepost diamantu a symbol věčné lásky je určen nejen těm, kteří se narodili v dubnu, ale rovněž vašim milovaným.

Kámen měsíce května - Smaragd

Pro svou jasně zelenou barvu by mohl být smaragd nazýván symbolem jara. A není tak překvapením, že je to měsíční kámen pro ty, kteří se narodili v květnu rovněž díky své zelené barvě, která evokuje přírodu. Čím intenzivnější je jejich zelená barva, tím více je smaragd cennější, někdy dokonce vykazuje namodralý nádech. Název smaragdu pochází nepřímo z řeckého slova "smaragdos", což byl název několika druhů zelených kamenů. Tyto kameny se nacházejí v Kolumbii, Brazílii, Pákistánu, Rusku, Austrálii, Jižní Africe, Indii, Norsku a Spojených státech.

Smaragdy se svou hlubokou zelenou barvou symbolizují znovuzrození a mají vlastnosti, které mají do vašeho života vnášet věrnost, loajalitu a přátelství. O smaragdu koluje mnoho mýtů. Římané spojovali smaragdy s bohyní Venuše, která reprezentuje plodnost, dobrotu a krásu. Pro své léčivé účinky byly považovány za prevenci epilepsie, pomáhaly zastavit krvácení a snižovaly horečku.

Dejte dárek v podobě krásného sytě zeleného smaragdu připomínající jarní přírodu svým blízkým narozeným v květnu.

Drahokam měsíce června - Perla

Jedná se o jediné drahokamy vytvořené živými bytostmi - ústřicemi a škeblemi. Ti, kteří se narodili v červnu, se můžou tak pochlubit velmi ojedinělým měsíčním "drahokamem". Od nejrozšířenějších bílých až po vzácnější černé perly jde o úžasné dary z hlubin oceánů. Název perly pochází z latinského slova "perna", což znamená "noha" kvůli podobě skořápky měkkýše s ovčí nohou. Perly dnes většinou pocházejí z Japonska, Číny, Austrálie, Filipín a Indonésie.

Perly jsou vysoce ceněny od dob starověkého Egypta. Od té doby je dochováno mnoho legend a mýtů, které nazývají tyto drahokamy slzami z Měsíce, které jsou schopné přinášet lásku, nevinnost a víru. Věřilo se, že mají léčebné síly, léčí mnoho různých nemocí a dokonce i šílenství. Perly se dodnes používají v Asii při léčení.

Perly, symboly čistoty, mohou být nejlepší volbou pro zásnubní prsteny. Ukazují nejčistší city k vašim milovaným.

Kámen měsíce července - Rubín

Jednou byl nazván ve starověkých asijských příbězích "zářící kameny". Rubíny ne náhodou patří k těm, kteří se narodili v červenci. Evokují totiž teplé letní dny. Název rubínu pochází z latinského slova "ruber", což znamená červená. Ze všech čtyř drahokamů se u rubínu zaměřuje na barvu ze všeho nejvíce. Čím jasnější a "krvavější" rubín bude, tím bude také cennější. Jejich mimořádná barva a tvrdost, které konkuruje pouze diamant, dělá rubín jedním z nejžádanějších drahokamů na celém světě.

Rubíny lze získat v Barmě, Srí Lance, Spojených státech, Indii, Austrálii, Pákistánu, Nepálu, Afghánistánu, Brazílii a Thajsku.

Díky své ohnivé červené barvě se rubíny staly symbolem vášně, dodávají odvahu, energii a ochraňují nositele před spory a zlými myšlenkami. Jsou spojeny s vitalitou, odvahou, životní silou a přinášejí úspěch v lásce. Z těchto důvodů jsou rubíny perfektní pro zásnubní prsteny jako důkaz vaší vášnivé lásky.

Kámen měsíce srpna - Peridot

Patří mezi nejstarší drahokamy, které lidstvo zná a patří těm, kteří se narodili v srpnu. Peridot jako symbol slunce přináší jasně zelené barvy poslednímu letnímu měsíci. Peridoty jsou jedním z kamenů, které nemají různé barvy, ale mění svůj zelený odstín od jasně zeleného, přes olivově zelený až po tmavší, hnědý odstín. Peridoty se nacházejí v Brazílii, Barmě, Austrálii, Keni, Mexiku a Srí Lance.

Původ jména peridot není zcela jasný, ale domnívá se, že pochází z řeckého slova "peridona", což znamená "mnoho dávat". Tento drahokam nese jeho význam dodnes, protože se věří, že peridot přináší prosperitu a štěstí. Kvůli zmíněné symbolice se o peridotech říká, že pomáhají při depresi, snižují množství stresu a odstraňují negativní emoce a toxiny z těla a dokonce jsou účinné pro růst vlasů a pomáhají s revitalizací pokožky a nehtů.

Peridot je nejen perfektní dárek pro ty, kteří se narodili v srpnu, ale je také skvělý jako zásnubní prsten. Říká se, že harmonizuje mezilidské vztahy a manželský život.

Kámen měsíce září - Safí

Populární již od středověku. Safíry jsou drahokamy pro ty, kteří se narodili v září. Tyto drahokamy existují v několika různých barvách, ale nejslavnější z nich jsou ty bohatě jasně modré. Dokonce i jméno pro ně pochází z několika starověkých jazyků, ale jedním z hlavních vysvětlení je latinský "sapphirus", což znamená "modrý". Safíry se nacházejí v Indii, Barmě, Thajsku, Vietnamu, na Srí Lance, v Číně, Austrálii, Brazílii, Africe a Severní Americe.

Kvůli uklidňující síle modré barvy se věří, že safíry dokážou přinést mír, harmonii a pomáhají se soustředěním. Již od středověku se věří, že posilují moudrost. Symbolizují upřímnost, věrnost a loajalitu a z tohoto důvodu jsou šperky se safíry perfektní dárky nejen pro ty, kteří se narodili v září, ale mohou fungovat jako perfektní zásnubní prsten, který má schopnost dokázat, jak výjimečná je vaše láska. Safír byl dokonce použit pro zásnubní prsten princezny Diany, což dokazuje, jak výjimečný tento drahokam je.

Kámen měíce října - Růžový turmalín

Turmalíny lze nalézt v různých odstínech a barvách, ale jasný růžový turmalín je tím, který byl věnován měsíci říjnu. Obecně platí, že název znamená "kámen různých barev" a pochází ze synalského slova "tura mali". Možná kvůli své barvě je růžový turmalín spojován se srdcovou čakrou a říká se, že otevírá srdce k bezpodmínečné lásce. Růžové turmalíny nalezneme v Brazílii, Srí Lance, Nigérii, Mozambiku, Madagaskaru, Afghánistánu, Pákistánu a ve Spojených státech.

Tento drahokam obklopuje mnoho legend. V dávných dobách se věřilo, že turmalíny poskytují kouzelnou ochranu proti zlu a říká se, že je to kámen, který obsahuje většinu metafyzických sil. Dodnes se věří, že růžový turmalín je schopen uklidnit mysl, snížit úzkost a stres.

Pokud dáte takovýto dárek s růžovým turmalínem někomu, kdo se narodil právě v říjnu, ukážete mu, jak velmi si ho vážíte. Ukažte soucit, něžnost a to, jak silná je vaše láska společně s růžovým turmalínem.

Kámen měsíce listopadu - Citrín

Jako by chtěl vnést světlo a teplo do tohoto chladného měsíce. Citrín se stal díky svým zářivým barvám měsíčním kamenem právě pro listopad. Jméno pro tento kámen je docela samozřejmý, a to díky své barvě připomínající citrusové plody. Tyto kameny lze získat v Brazílii, Bolívii, Africe a Rusku.

Legendy říkají, že citrín je schopen otevřít vaši mysl a tím dokonce posílit vaše psychické síly. Stále se věří, že mají uzdravující a uklidňující účinky, zmírňují úzkost, nervozitu a dokážou udělat náš každodenní život méně stresujícím. Pravděpodobně kvůli své barvě jsou citríny spojovány s veselostí a radostí a poskytují nositelům větší naději a sílu v obtížných situacích.

Citrín bude nejlepší volbou pro dárek nejen pro ty, kteří se narodili v listopadu, ale můžete dát takovýto dárek i někomu, komu chcete vykouzlit úsměv na tváři.

Kámen měsíce prosince - Tanzanit

Lidé, kteří se narodili v prosinci, mají tu čest mít velmi výjimečný kámen. Tanzanit je jedním z nejnověji objevených drahých kamenů. I přes svou relativně krátkou historii si tanzanit již získal obdiv mnoha příznivců pro svou zářivou tmavě modrou barvu. Tyto polodrahokamy jsou poměrně vzácné a jedno z mála míst, kde se nacházejí, je oblast v Tanzanii.

Vzhledem k tomu, že historie tanzanitů je poměrně krátká, legendy a mýty je ještě neobklopují. Tanzanity zaznamenalo klenotnictví Tiffany & Co, dalo jim tento název kvůli jeho původu a popularizoval ho po celém světě. V dnešní době je tanzanit jeden z nejžádanějších kamenů.

Šperky s tanzanitem by byly nejlepším dárkem nejen pro ty, kteří se narodili v prosinci, ale pro všechny, kterých si vážíte. Darujte polodrahokam, který rozhodně vytvoří a změní historii šperků!