Nahrávám...

Praktické informace o diamantech

Praktické informace o diamantech

V řečtine - adámas - znamená nerozbitný. Diamanty jsou nejstarší drahokamy a nejtvrdší materiál na zemi, který se také používá pro dekorativní účely. Diamanty se skládají z krystalizovaného uhlíku, který byl vytvořen před miliony let pod ohromným teplem (asi 1 250 °C) pod vysokým tlakem (40-60 atmosfér) v hloubce 150-200 km, v ohnivém žáru tavící se lávy. Sopečná erupce vrhla surové krystaly na povrch. Většina diamantů je stará více než 100 milionů let.

4C diamantu

Karát

Jednotka hmotnosti, kterou se diamant měří. 1 karát je jedna pětina gramu (0,2 g).1-karátový diamant váží 100 bodů. Zkratka je Ct.

Řez diamantů

Diamanty této skupiny jsou horní vrstva škály diamantů a jsou velmi vzácné vzhledem k dokonalému vzájemnému působení jejich fazet (plošek) a světla. Diamanty této kategorie odráží světlo nejlépe a nejvíce se třpytí.

Diamond Cut Signature

Diamanty této kategorie mají nejvyšší kvalitu řezu. Interakce fazet vykazuje dobrou rovnováhu a dodá diamantu žářivost.

Diamond Cut Ideal

Diamanty v této kategorii se třpytí méně ve srovnání s diamanty předešlé skupiny, a jsou mírně tmavší.

Diamond Cut Very Good

Diamanty v této skupině odrážejí limitované světlo a zářivost.

Diamond Cut Good

Čirost diamantů

Diamanty v tomto měřítku čirosti diamantů jsou bezchybné a bezchybné uvnitř. Tyto diamanty nemají téměř žádné kazy. Uvnitř bezchybné diamanty mohou mít pouze slabé vnější kazy, ale ty lze odstranit přeleštěním. Bezchybné a uvnitř bezchybné diamanty jsou mimořádně vzácné.

Diamond Clarity FL - IF

Diamanty tohoto stupně čirosti mohou mít jen velmi malé kazy, které lze spatřit pouze pod 10x zvětšujícím zrcadlem. Kazy nelze vidět pouhým okem.

Diamond Clarity VVS1 - VVS2

Diamanty s tímto jasnosti obsahují jen velmi nepatrné drobné inkluze, které lze vidět pod 10x zvětšením zrcadlem a nejsou znatelné s pouhým okem.

Diamond Clarity VS1 - VS2

Diamanty tohoto stupně čirosti mohou mít malé kazy, které lze spatřit pod 10x zvětšujícím zrcadlem.

Diamond Clarity SI1 - SI2

Diamanty tohoto stupně čirosti mohou mít malé kazy, které lze spatřit pod 10x zvětšujícím zrcadlem, a jsou také viditelné pouhým okem při bližším zkoumání.

Diamond Clarity I1

Diamanty obsahují zjevné kazy, které mohou ovlivnit zářivost diamantů. Kazy mohou být spatřeny pouhým okem.

Diamond Clarity I2 - I3

Přesná barva

D diamanty jsou naprosto čiré; bezbarvé diamanty jsou nejvzácnější a mají nejvyšší hodnotu.

Diamond Colour D

E diamanty jsou na barevné škále druhé nejlepší řadící se k bezbarvým diamantům. Jsou označovány jako vzácné a mimořádně čiré.

Diamond Colour E

F diamanty obsazují poslední místo bezbarvých diamantů na barevné škále. Jsou označovány jako vzácné a čiré diamanty.

Diamond Colour F

G diamanty jsou již označovány jako téměř bezbarvé diamanty a jsou velmi cenné. Obsahují nepatrné stopy bílé barvy.

Diamond Colour G

H diamanty jsou téměř bezbarvé. Jemné zbarvení je na H diamantech detekováno pouze jsou-li porovnávány s bezbarvými diamanty.

Diamond Colour H

I diamanty jsou jemně tónované téměř bezbarvé diamanty. Slabé zbarvení může být detekováno.

Diamond Colour I

J diamanty jsou poslední ve skupině téměř bezbarvých diamantů. Mírné zbarvení může být detekováno.

Diamond Colour J

Diamanty s označením K-Z jsou považovány za lehce zbarvené až zbarvené; od mírně nažloutlých po žluté tóny.

Diamond Colour KZ

CO JE CERTIFIKÁT DIAMANTU?

Design Your Product

Diamanty jsou přírodní kameny a každý z nich má své unikátní vnitřní a vnější charakteristiky.Kromě velikosti a barvy, "mateřská znaménka" uvnitř diamantu také určují jeho charakteristiky. Hodnota diamantu závisí na kombinaci těchto vlastností.

Čtyři důležité vlastosti, podle kterých se diamanty klasifikují, jsou známé pod zkratkou "4C diamantu": barva (colour), čistota (clarity), brus (cut) a karát (carat). Tyto vlastnosti jsou hodnoceny odborníky na diamanty a jsou často velice podrobně dokumentované. Tomuto dokumentu se říká klasifikační zpráva nebo certifikát diamantu. Certifikáty k diamantu jsou důležité, jelikož prokazují kvalitu a hodnotu diamantu ve Vašem šperku.

GL CERTIFIKOVANÉ DIAMANTY

Design Your Product

Všechny GL diamanty pečlivě vybíráme od důvěryhodných dodavatelů diamantů ze zemí, které jsou součástí Kimberleyského procesu. GL certifikované diamanty jsou v barvě H, čistotě VS a mají velmi dobrý brus. GLAMIRA dodává jak GIA certifikované diamanty, tak GL certifikované diamanty.

DIAMANTY S CERTIFIKÁTEM GIA

Design Your Product

Existuje mnoho místních a mezinárodních klasifikačních institucí, které poskytují certifikáty jako GIA, HRD, IGI, AGS, atd. GIA (Gemological Institute of America), nezisková organizace v oboru gemologie, je nejznámější a nejrespektovanější klasifikační institucí na světě. GLAMIRA Vám nabízí možnost objednat si diamant s GIA certifikátem, u kterého si můžete personalizovat barvu, čistotu a brus použitý na Vašem šperku.