x
 
   
Šperky ze žlutého safíru

Žlutý safír

Žlutý safír je klasifikován jako polodrahokam a je to korund stejně jako rubín. Malé stopy železa ve své chemické struktuře mu dodávají krásný odstín žluté.

Zásnubní prsteny se žlutým safírem

Zásnubní prsteny
se žlutým safírem

boderOBJEVTE VÍCE

Žlutý safír

Žlutý safír je klasifikován jako polodrahokam a je to korund stejně jako rubín. Malé stopy železa ve své chemické struktuře mu dodávají krásný odstín žluté. Obdivuhodný žlutý safír by měly být průsvitný s povrchem, který jiskří a odráží barvu západu slunce. To, co jej odlišuje od ostatních safírů, je, že kvalitní žlutý safír nemá žádné viditelné inkluze, zatímco ostatní safíry mohou mít několik vnitřní inkluzí. Žlutý safír se primárně těží v Serendipu, na ostrově Srí Lanka. Tento na drahokamy bohatý ostrov je první místo, kde byl žlutý safír nalezen. Lidé ho našli na poli poté, co déšť umyl kameny dolů a vyvedu. Slovo serendipity je odvozen z této události. Ostatní doly žlutého safíru jsou na Madagaskaru, v Tanzanii, Indii a Austrálii. Největší žlutý safír kdy vytěžený váží téměř 2020 karátů a dostal jméno Tomahawk tygr.

Žlutý safír byl dříve nazýván "hyacint" a v Sinhalese a sanskrtu také „padparadscha“. Kámen má zvláštní místo v indické a védické astrologii a je označován jako Pukhraj, žlutý kámen. Lidé věřili, že přenášel světlo, klid a moudrost na svého nositele. Podle hinduistické víry to je kámen planety Jupiter, Deva guru a učitel bohů. To je důvod, proč žlutý safír údajeně vede svého nositele ke štěstí, moudrosti a naplnění. Jeho význam je také spojen s životem, plodností a manželstvím.

V Glamira kombinujeme lesk žlutého safíru s mnoha slitinami, dalšími drahými kameny a barvami a vytvářet prsteny, náušnice, náhrdelníky a tak dále. Glamira používá pouze drahokamy ve vysoké kvalitě podle 4C tabulky pro maximální dokonalost výsledných šperků. Když je vsazen zejména do bílého a žlutého zlata, září při pohledu z každého úhlu. Takže si můžete nechat rozsvítit ruku prstenem se žlutým safírem nebo obličej pomocí žlutých safírových náušnic. Nebo můžete napsat svůj vlastní milostný příběh inspirovaný žlutým safírem darovat s ním Vaší lásce zásnubn prsten se žlutým safírem. Glamira Vs zve, abyste pocítili světlo Jupitera na vlastní kůži.