x
 
   
Šperky z tanzanitu

Tanzanite

Tanzanite je modrá odrůda drahokamu zoisit obsahujícího vanad a skládá se z hliníkového křemičitanu vápenatého.

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Tanzanite

Tanzanite je modrá odrůda drahokamu zoisit obsahujícího vanad a skládá se z hliníkového křemičitanu vápenatého. Byl objeven tepve nedávno, v roce 1967 nejprve Masai pastýři v horách Merelani blízko města Arusha na severu Tanzánie v Africe. Tento kámen byl stvořen miliony let před metamorfovanými krystalickými břidlicemi, rulou a křemencem. Na začátku byl pojmenován "modrý zoisit" - nicméně to bylo změněno krátce poté, protože to zní příliš podobně jako anglické slovo suicide -sebevražda. Název kamene byl odvozen od místa nálezu. Čím je tanzanit zvláštní a jedinečný je to, že se nachází pouze na jednom místě na celém světě. Navíc, jeho sytě modrá barva je další vlastnost, která jej odlišuje od jiných drahokamů; jeho barva může být od ultramarínové modré až po světle fialovou, a má polychromatickou strukturu, což znamená, že se kámen může zdát modrý, fialový nebo nahnědle-žlutý v závislosti na úhlu, ze kterého se na něj díváte.

Je nadšeně oslavován odborníky jako "drahokam 20. století", a stal se jedním z nejoblíbenějších kamenů. Ačkoli význam kamene dosud není ustálený, je zřejmé, že je ztělesněním neposkvrněné, přesto netradiční elegance a představuje věčnou krásu a sebevědomí.

Glamira kombinuje nově objevenou krásu s jedinečným designem v tanzanitových špercích. U tanzanitu si každý klenotník může vytvořit vlastní kritéria kvality, protože na rozdíl od jiných drahokamů pro tanzanit neexistuje žádná standardní klasifikační stupnice. Glamira zaručuje, že dodávané tanzanitové šperky jsou té nejvyšší kvality. Můžete si upravit jakýkoli pšerk s tanzanitem, abyste byli jedineční. Můžete mít prsteny, náhrdelníky, náušnice a manžetové knoflíčky s tanzanitem. Tanzanit má extravagantní barvu, která v podobě tanzanitového náhrdelníku podtrhne Vaši krásu a styl. Glamira přináší moderní a unikátní design z dílen Glamira návrhářů a podporuje myšlenku vlastnit něco zvláštního společně s vaším partnerem.

Téměř magické barvy tanzanitu podtrhnou Vaši krásu!