Nahrávám...

Etický kodex

Bezkonfliktní diamanty

Společnost GLAMIRA je silně spojená s etikou, respektuje lidská práva, všeobecnou občanskou svobodu a základní svobodu nad rámec místních zvyků a je odhodlána zajistit integritu našich zdrojů a udržovat nejvyšší standardy sociální a environmentální odpovědnosti.

GLAMIRA získává diamanty pouze z těch zemí, které jsou plnoprávnými členy systému certifikace Kimberleyského procesu (KPCS). Jedná se o mezinárodní kooperativní monitorovací systém vytvořen s cílem projednat způsoby, jak eliminovat tok „konfliktních diamantů“ v dovozu a vývozu surových diamantů. Kimberleyský proces vyžaduje, aby jeho členové důsledně kontrolovali, že nakupované diamanty nefinancují násilnou činnost povstaleckých hnutí.

O Kimberleyském procesu

Kimberleyský proces začal, když se jižní africké státy produkující diamanty setkaly v květnu 2000 v Kimberley v Jižní Africe a je v platnosti od roku 2003. Je otevřen všem zemím a od roku 2013 má 54 účastníků, které reprezentují 81 zemí z celého světa, Evropské unie až po Spojené státy. Jedná se o iniciativu občanské společnosti, která realizuje požadavky bránící toku konfliktních diamantů pocházejících z konfliktních zón, které jsou takto definované Organizací spojených národů (OSN).

Certifikační schéma Kimberleyského procesu (KPCS) zaručuje, že každý surový diamant, který překročí mezinárodní hranici mezi dvěma signatářskými zeměmi, je "bezkonfliktní".

Společnost GLAMIRA potvrzuje, že všechny její diamanty jsou zakoupeny na základě písemných garancí poskytovaných dodavateli, které jsou v souladu s Kimberleyským procesem.

Zjistěte více o Kimberleyském procesu :
http://www.kimberleyprocess.com/home/index_en.html/

Etické získávání palladia a platiny.

Dodavatelé palladia a platiny pro společnost GLAMIRA jsou povinni dodržovat požadavky na bezproblémové získávání zdrojů. Všichni dodavatelé pro společnost Glamira musí dodržovat pravidla ochrany zdraví a bezpečnosti, standardy etického obchodu a pracovní podmínky. Pro výrobu produktů GLAMIRA se používá pouze certifikované palladium a platina.

Pokud byste chtěli prodiskutovat více získávání certifikátů, neváhejte kontaktovat naši službu podpory zákazníků.