x
 
   
Šperky z kouřového křemene

Záhněda

Záhněda je klasifikován jako polodrahokam a má barvu od světle žlutohnědé až našedlé hluboké černé.

Zásnubní prsteny se zakouřeným křemenem

Zásnubní prsteny se zakouřeným křemenem

Náhrdelníky se zakouřeným křemenem

Náhrdelníky se zakouřeným křemenem

Náušnice se zakouřeným křemenem

Náušnice se zakouřeným křemenem

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS

Záhněda

Záhněda je klasifikován jako polodrahokam a má barvu od světle žlutohnědé až našedlé hluboké černé. Díky své jedinečné průsvitné barvě může být kombinován s každou z barev a slitin, aniž by ztratil cokoli ze své krásy.

To také vděčí za svůj název své barvě; je odvozen z řeckého slova "moroeis" (tmavé), což poukazuje na jeho barvu měnící se z kouřově hnědé na šedou. Byl nalezen také ve váčcích starých Římanů, protože se věřilo, že chrání před zlem a posiluje vůli. Byl také používán ke zdobení egyptských pyramid, soch a památníků. Na trhu s moderními šperky je to jeden ze vzácných a nejoblíbenějších drahých kamenů. Záhnědové doly jsou umístěny především v Rusku, Brazílii, Zimbabwe, Švýcarsku a Španělsku. Záhněda je národní drahokam Skotska a po dlouhou dobu tam byl považován za posvátný kámen. Je také známé jako kámen znamení Vah.

Glamira dodává záhnědy v prvotřídní kvalitě z vybraných zdrojů a poskytuje mu místo mezi dalšími drahokamy. Vzácný kámen použitý v unikátních Glamira vzorů ček právě na Vás! Se záhnědovým prstenem si můžete vytvořit styl, který nikdy nevyjde z módy. Vzhledem k tomu, že je tento kámen spojován s bohatstvím, krásou a elegancí, můžete si například vytvořit náhrdelník a přizpůsobit jej Vašemu stylu. Nebo můžete sladit mlhavé tóny záhnědy s tóny zlata nebo stříbra a vytvořit si náušnice. Na Glamira nemůžete nic pokazit!