x
 
   
Ametystové šperky

AMETYSTOVÉ

Ametyst je polodrahokam s různým rozsahem barev, od světle fialové až bohatou fialovou a zelenou.

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS

boderOBJEVTE VÍCE

AMETYSTOVÉ

Ametyst je polodrahokam s různým rozsahem barev, od světle fialové až bohatou fialovou a zelenou. Barva je způsobena železnými nečistotami v jeho krystalické struktuře.Tento kámen je členem rodiny křišťálů. I když se těží hojně v regionu Minas Gerais v Brazílii, kámen je k nalezení také na Madagaskaru, Srí Lance a dokonce i v rakouském Maissau. Kromě toho je ametyst oficiální státní drahokam Jižní Karolíny.

Ametyst (název odvozený z řeckého slova "Ametystovéos", což znamená "ne intoxikovaný"), byl předmětem mnoha mýtů a přesvědčení, v křesťanství, buddhismu a řecké mytologii již od dávných časů. Je známý pro své léčivé účinky, přináší klid a střízlivost. V astrologickém pojetí je to kámen měsíce února a kámen Ryb

Pro Glamiru je kvalita prvním krokem k tvoření. To je důvod, proč při výrobě šparků používáme pouze vysoce kvalitní kameny. Vybrané ametysty mají prvotřídní kvalitu a mohou být použity pro uspokojení Vašeho vkusu na zdobení.

Ametyst má syté a intenzivní barvy, které mohou být proměnlivé v závislosti na světle a je jedním z nejpozoruhodnějších kamenů ve špercích Glamira. Představte si šperky z říše divů, které mění barvy podle Vaší nálady! Tak si v Glamira můžete přizpůsobit své šperky s ametystem. Můžete mít prsten s ametystem a omotat si tak barevnou auru přírody kolem prstu. Nebo si najděte ametystový náhrdelník a vyzařujte dobrotu svého srdce do světa kolem Vás. Teplý a smysluplný vztah mezi kameny a Glamira šperky dotvoří pohádkové ametystové náušnice! Ametyst mohou nosit i muži, buď samostatně nebo v kombinaci s jinými drahokamy – ametystové manžetové knoflíčky vyzařují charisma a styl. Zjistíte, že jsme veškeré kouzlo a půvab zabalili do Vašeho drahokamu!