x
 
   
Šperky ze zeleného ametystu

Zelený ametyst

Zelený ametyst, klasifikovaný jako polodrahokam, je světle zelený krystal křemene. Jeho zelená barva je způsobena tepelným zpracováním vzniklé buď vulkanickou činností, ohříváním zemského jádra, nebo uměle.

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS

boderOBJEVTE VÍCE

Zelený ametyst

Zelený ametyst, klasifikovaný jako polodrahokam, je světle zelený krystal křemene. Jeho zelená barva je způsobena tepelným zpracováním vzniklé buď vulkanickou činností, ohříváním zemského jádra, nebo uměle. To je důvod, proč doporučujeme držet kámen dál od přímého tepla a slunečního světla, protože může snadno dojít ke změně odstínu kamene. V gemologii je známý jako prasiolit nebo vermarin, jelikož jeho název je odvozen z řeckého prason (πρ? Σον), což znamená "pórek" a Lithos (λ? Θος) jako "kámen" (jinými slovy, zeleně-barevný kámen) Zelený amethyst se těží především v Brazílii, ale take v Polsku a v Kanadě.

Zelený ametyst je duchovní a ceněný kámen, který je považován za ochranný a očistný kámen pro všechny věkové kategorie a používá ho mnoho věštců a ezoteriků. V dávných dobách byl nazýván kamenem střízlivosti a sloužil k vyléčení závislostí jak fyzických, tak psychických. A I v historii zaznamenáme mnoho zmínek o zeleném ametystu. Říká se, že Svatý Valentýn nosil prsten se zeleným ametystem vyřezávaným do podoby Amora. Kromě toho, mocní a bohatí monarchové v historii používali tento kámen jako symbol královské rodiny. Zelený ametyst je kámen, který podporuje intuitivní schopnosti spolu s láskou. Je to kámen pro Ryby a kámen měsíce února.

Glamira, používá zelené ametysty ve vysoké kvalitě a s jasností AAA a tvoří dokonale řemeslně zpacované unikátní šperky. Můžete si zadat výrobu vlastních šperků Glamira s tímto zeleným kamenem; například přívěšky se zeleným ametystem jsou skvělou volbou v přpadě, že chcete někoho udržet v blízkosti svého srdce a své mysli. Nebo můžete vytvořit zelený ametystový náhrdelník pro Vaše dítě jako ochranný amulet. Nošení designového prstenu se zeleným ametystem, který si upravíte v souladu s Vaším stylem, Vám zvedne náladu! Je to také drahokam vhodný k 6. výročí svatby. Díky svým šperkům se zeleným ametystem se Glamira dotkne vaší duše a získá Vám módní body!