Nahrávám...

Průvodce velikostmi prstenů

Správná velikost prstenu je nezbytnou podmínkou pro ten nejdůležitější okamžik ve vašem životě. Prsten musí být dostatečně těsný, aby nesklouzl z prstu, ale zároveň dostatečně volný, aby se dal přetáhnout přes kloub při odkládání. Denní čas a také počasí ovlivňují správné měření. Protože v ranních hodinách nebo za chladného počasí jsou prsty menší, a když je počasí příliš teplé, jsou prsty větší. Večer je nejlepší čas, kdy měřit velikost prstu, protože jsou zahřáté. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vždy si vyberte tu větší. Je-li kloub větší než kořen prstu, změřte jak kloub, tak kořen prstu a vyberte prostřední velikost. Je vždy dobré změřit prst několikrát během dne. Pokud bude prsten překvapení, můžete se zeptat přítele nebo rodinných příslušníků, nebo si můžete tajně zapůjčit jeho/její prsten, zajít do nejbližšího zlatnictví a nechat si změřit velikost tam. Nezapomeňte také, že pravá a levá ruka jsou odlišné a velikosti prstů se mohou lišit.

Obecné velikosti prstenů

Rozumíme, že může být obtížné přesně vybrat správnou velikost prstenu online a zejména pokud se jedná o překvapení a dárek, budete muset velikost prstenu odhadnout.

Pokud plánujete překvapení a nejste si jistí velikostí prstenu, můžete si vždy objednat průměrnou velikost a zaslat nám poté prsten zpět na změnu velikosti během prvních 60 dnů od přijetí vašeho produktu. Průměrná velikost prstenů se pohybuje mezi 50-53 pro ženy a 60-63 pro muže.

Měřicí proužek zdarma od GLAMIRY

Common Ring Sizes

Měřicí proužek je nástroj ke zjištění velikosti prstenu. Vždy doporučujeme našim zákazníkům, aby využili této příležitosti, kterou nabízíme. Samotný měřič a zaslání jsou zdarma a jde o nejpřesnější způsob, jak zjistit velikost prstenu.

Chcete-li využít možnost zaslání bezplatného měřicího proužku, můžete nám zaslat e-mail na adresu servis@glamira.cz kde udáte vaše jméno, adresu a zadáte předmět e-mailu "Objednat měřicí proužek" nebo vyplňte tento formulář. Jakmile bude formulář vyplněn, doručení měřicího proužku na vaši adresu může trvat až 7 pracovních dnů.

Měřicí šablona k vytisknutí

Měřicí šablona k vytisknutí

V případě, že je událost již za dveřmi, můžete si bezplatně stáhnout měřicí šablonu ve formátu PDF, která je k dispozici společně s pokyny. Stáhněte si měřicí šablonu zdarma v PDF formátu zde.

Pokud si stále nejste jisti, jaká velikost by byla ideální, vždy můžete kontaktovat naše odborníky a velikost projednat přímo s nimi. kontaktujte nás 

Tipy pro měření velikosti prstenů

  • Teplota může mít za následek nepřesné výsledky při měření velikosti prstu. Vaše prsty budou alespoň o půl velikosti menší, když je vaše ruka příliš studená a o půl velikosti větší při vysokých teplotách. Změřte prst v průměrných teplotách, nejlépe na konci dne, kdy jsou vaše prsty největší.
  • Čím širší prsten bude, tím těsněji ho budete cítit. Pokud si chcete objednat prsten v šířce přibližně 6 mm nebo ještě širší, udejte velikost o 1 číslo větší, než určuje měřicí proužek. Rovněž prsteny s velkými kameny mohou způsobit, že se bude kámen při určení nesprávné velikosti otáčet. Mějte na paměti, že byste si měli objednat větší velikost kvůli zkreslení.
  • Pokud je váš kloub větší než je kořen prstu, změřte jak kloub, tak kořen prstu a vyberte prostřední velikost.
  • Prsten by měl k prstu dostatečně přilnout a zároveň by měl být dostatečně volný, aby bylo možné jej bez problému z prstu sundat. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vždy si vyberte tu větší.
  • Opakujte měření 3 až 4 krát, abyste eliminovali nesprávný výsledek.

Důležité poznámky

  • Vyhněte se tomu, aby na položce bylo gravírování realizované třetí stranou jako jsou jiný klenotník nebo někdo jiný než GLAMIRA, protože by tak došlo k zaniknutí doživotní záruky.
  • Vezměte prosím na vědomí, že změna velikosti prstenu může trvat až 25 pracovních dnů v závislosti na konkrétním produktu a takto upravený prsten nebude možné vrátit a žádat vrácení peněz.

Tabulka velikostí

Níže naleznete standardní velikosti prstenů společně s odpovídajícími průměry a obvody.

Cz Tabulka