Získejte 10% SLEVU s každou objednávkou nad 13 000 Kč

  Poštovné zdarma

  60 denní záruka vrácení zboží

 
   

Průvodce velikostmi prstenů

Správná velikost prstenu je nezbytnou podmínkou pro ten nejdůležitější okamžik ve vašem životě. Prsten musí být dostatečně těsný, aby nesklouzl z prstu, ale zároveň dostatečně volný, aby se dal přetáhnout přes kloub při odkládání. Denní čas a také počasí ovlivňují správné měření. Protože v ranních hodinách nebo za chladného počasí jsou prsty menší, a když je počasí příliš teplé, jsou prsty větší. Večer je nejlepší čas, kdy měřit velikost prstu, protože jsou zahřáté. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vždy si vyberte tu větší. Je-li kloub větší než kořen prstu, změřte jak kloub, tak kořen prstu a vyberte prostřední velikost. Je vždy dobré změřit prst několikrát během dne. Pokud bude prsten překvapení, můžete se zeptat přítele nebo rodinných příslušníků, nebo si můžete tajně zapůjčit jeho/její prsten, zajít do nejbližšího zlatnictví a nechat si změřit velikost tam. Nezapomeňte také, že pravá a levá ruka jsou odlišné a velikosti prstů se mohou lišit.

Obecné velikosti prstenů

Rozumíme, že může být obtížné přesně vybrat správnou velikost prstenu online a zejména pokud se jedná o překvapení a dárek, budete muset velikost prstenu odhadnout.

Pokud plánujete překvapení a nejste si jistí velikostí prstenu, můžete si vždy objednat průměrnou velikost a zaslat nám poté prsten zpět na změnu velikosti během prvních 60 dnů od přijetí vašeho produktu. Průměrná velikost prstenů se pohybuje mezi 50-53 pro ženy a 60-63 pro muže.

Měřicí proužek zdarma od GLAMIRY

Common Ring Sizes

Měřicí proužek je nástroj ke zjištění velikosti prstenu. Vždy doporučujeme našim zákazníkům, aby využili této příležitosti, kterou nabízíme. Samotný měřič a zaslání jsou zdarma a jde o nejpřesnější způsob, jak zjistit velikost prstenu.

Chcete-li využít možnost zaslání bezplatného měřicího proužku, můžete nám zaslat e-mail na adresu servis@glamira.cz kde udáte vaše jméno, adresu a zadáte předmět e-mailu "Objednat měřicí proužek" nebo vyplňte tento formulář. Jakmile bude formulář vyplněn, doručení měřicího proužku na vaši adresu může trvat až 7 pracovních dnů.

Měřicí šablona k vytisknutí

Měřicí šablona k vytisknutí

V případě, že je událost již za dveřmi, můžete si bezplatně stáhnout měřicí šablonu ve formátu PDF, která je k dispozici společně s pokyny. Stáhněte si měřicí šablonu zdarma v PDF formátu zde.

Pokud si stále nejste jisti, jaká velikost by byla ideální, vždy můžete kontaktovat naše odborníky a velikost projednat přímo s nimi. kontaktujte nás 

Tipy pro měření velikosti prstenů

  • Teplota může mít za následek nepřesné výsledky při měření velikosti prstu. Vaše prsty budou alespoň o půl velikosti menší, když je vaše ruka příliš studená a o půl velikosti větší při vysokých teplotách. Změřte prst v průměrných teplotách, nejlépe na konci dne, kdy jsou vaše prsty největší.
  • Čím širší prsten bude, tím těsněji ho budete cítit. Pokud si chcete objednat prsten v šířce přibližně 6 mm nebo ještě širší, udejte velikost o 1 číslo větší, než určuje měřicí proužek. Rovněž prsteny s velkými kameny mohou způsobit, že se bude kámen při určení nesprávné velikosti otáčet. Mějte na paměti, že byste si měli objednat větší velikost kvůli zkreslení.
  • Pokud je váš kloub větší než je kořen prstu, změřte jak kloub, tak kořen prstu a vyberte prostřední velikost.
  • Prsten by měl k prstu dostatečně přilnout a zároveň by měl být dostatečně volný, aby bylo možné jej bez problému z prstu sundat. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vždy si vyberte tu větší.
  • Opakujte měření 3 až 4 krát, abyste eliminovali nesprávný výsledek.

Důležité poznámky

  • Vyhněte se tomu, aby na položce bylo gravírování realizované třetí stranou jako jsou jiný klenotník nebo někdo jiný než GLAMIRA, protože by tak došlo k zaniknutí doživotní záruky.
  • Vezměte prosím na vědomí, že změna velikosti prstenu může trvat až 25 pracovních dnů v závislosti na konkrétním produktu a takto upravený prsten nebude možné vrátit a žádat vrácení peněz.

Tabulka velikostí

Níže naleznete standardní velikosti prstenů společně s odpovídajícími průměry a obvody.

Cz Tabulka