Nahrávám...

Průvodce snubními prsteny

Jak si zvolit kov?

Průvodce snubními prsteny

Různé kovy mají různou barvu, vzhled, trvanlivost, pevnost a cenu.

Zlato: Zlato je klasika a bylo, je a vždy bude jedničkou pří výběru snubních prstenů. Díky svému přírodnímu teplému vzhledu a krásnému lesku je zlato pro romantické snubní prsteny velmi žádaný kov. Zlato je kov, který se měří v karátech a má 24 dílů. Čisté zlato je označováno jako 24 karátové a je příliš měkké pro výrobu šperků, tudíž musí být mícháno s jinými kovy, aby mohl být šperk vyroben. 18 karátové zlato obsahuje 75 % čistého zlata, 14 karátové 58,5 % čistého zlata a 9 karátové 37,5 % čistého zlata. Tvrdost a trvanlivost zlata se liší v závislosti na karátu, takže si podle vašich preferencí můžete vybrat karát, který si přejete.
BÍLÉ ZLATO - SNUBNÍ PRSTENY 

Palladium: Jako člen platinové rodiny má palladium velmi přírodní stříbrno bílý barevný tón. Tento bílý a lesklý kov přináší bohatý vzhled. Jeho životnost je vysoká, díky čemuž se stává palladiový prsten téměř nesmrtelným. Největší výhodou palladia je jeho nízká hmotnost. Takže pro složité a avantgardní modely může být palladium skvělou alternativou. Kromě toho je palladium jedním z nejvzácnějších drahých kovů na světě, takže jeho jedinečnost a dlouhověkost jej činí velmi výjimečným.
PALLADIUM - SNUBNÍ PRSTENY 

Platina: Nejprestižnější kov pro snubní prsteny je jednoznačně platina. Platina má velmi dlouhou životnost a je těžší než jiné kovy. Je 30 krát vzácnější než zlato a o 40 % těžší než zlato 14 karátové. Hustota, čistota a dostupnost dělá platinový prsten extrémně cenným šperkem a takovýto prsten může přečkat věky. Navíc jeho saténový lesk a krásný měkký bílý odstín jí dává přirozený, ohromující vzhled.
PLATINA - SNUBNÍ PRSTENY 

Stříbro: Jasná bílo šedá barva stříbra je jako měsíční odraz na moři. Díky svým vlastnostem dokonale ladí k jakémukoliv drahokamu. Stříbro je pro zpracování také velmi měkké, tudíž se používá jako slitina s jinými kovy, aby se prodloužila životnost. 925 stříbro obsahuje 92,5% čistého stříbra a to dává takovýmto prstenům krásný a přirozený lesk. Jeho stříbřitý lesk je velmi atraktivní a vypadá moderně.
STŘÍBRO - SNUBNÍ PRSTENY 

Jak si zvolit barvu?

Barva je atribut, který může souviset se stylem. Je důležité upozornit, že v případě, že osoba, která bude nosit šperk, již má doma jiné kousky, barvy by mohly dohromady dobře ladit. Na druhou stranu různé barvy mají různou symboliku.
SŽluté zlato

Žluté zlato: Teplý vzhled žlutého zlata vás vítá jako probuzení paprsky ranního slunce. Jedná se stále o klasiku, nicméně efekt zůstává nadčasový. Přírodní a krásně lesklá žlutá barva se dokonale hodí k jakémukoliv stylu a je ideální pro milovníky klasiky, protože nikdy nevyjde z módy. Věčně pozitivní a zářivé stejně jako vaše manželství a s nadčasovou kvalitou si budete užívat váš prsten po celý život.
ŽLUTÉ ZLATO - SNUBNÍ PRSTENY 

Solitaire Pave

Bílé zlato:Bílé zlato vypadá velmi sofistikovaně a je již léta populární. Díky svému povrchu působí velice originálně, elegantně a luxusně. Futuristický, moderní a nádherný vzhled ukáže vaši sebedůvěru.
BÍLÉ ZLATO - SNUBNÍ PRSTEN 

Solitaire Pave

Růžové zlato: růžový tón je velmi oblíbený díky svému jasnému a elegantnímu vzhledu. Měď dodává zlatu nádherný růžový odstín a jeho obliba s každým dnem roste. Růžové zlato reprezentuje romantickou lásku, vnáší do šperku ženskost a díky mědi má kov delší životnost. I snubní prsteny ve vintage stylu budou vypadat skvěle v růžovém tónu a díky tomuto půvabu může být tato barva skutečnou výzvou i pro další styly.
ČERVENÉ ZLATO - SNUBNÍ PRSTENY 

Jak si zvolit povrch?

Leštěný povrch

Vertikálně broušený (Matný)

Horizontálně broušený (Matný)

Drátově broušený (Ledově matný)

Pískování

Leštěný povrch: lesklý povrch prstenu je nejznámější klasika a tato úprava je ve světě šperků velmi běžná. Má lesklý a reflexní efekt. Pokud chcete poutavý kousek, leštěný povrch je vynikající volbou s výborným odrazem a zrcadlovým efektem. Odraz světla je poměrně výrazný díky jasnému a lesklému povrchu.

Vertikálně broušený (Matný): Nadčasový vertikálně broušený matný povrch dodává prstenům svým dotykem štětce dokonale elegantní vzhled a matný povrch je stále více populárnější. Jasně rozeznatelný povrch a lesklá difúze vytvářejí skvělé zakončení. Tah štětce je svislý podél prstenu s dodává mu mírně tupý vzhled, ale má také výrazný tah. Rafinovaný vzhled vnáší do snubního prstenu elegantní auru.

Horizontálně broušený (Matný): Horizontálně broušená matná povrchová úprava dodává efekt, který je velmi příjemný na dotek. Stává se populární mezi mladými páry, kteří chtějí být originální. Těžká textura nabízí jedinečný matný efekt. Díky této úpravě budou vaše snubní prsteny velmi trendy. Vodorovný tah štětce vytváří krásný kontrast s leštěnou vnitřní stranou.

Drátově broušený (Ledově matný): Tato povrchová úprava je jedním z nejnovějších trendů s nádherným drátově broušeným zakončením. Rozdíl mezi broušeným a drátově broušeným povrchem je, že drátově broušený povrch má hlubší výrazné stopy a jeho účinky jsou tak zesílené, proto poskytuje uhlazený vzhled.

Pískování:Povrchová úprava pískováním je poměrně zřetelná a hrubá. Když se dotknete povrchu, velmi snadno jej ucítíte. Pískované prsteny mají na povrchu zrnitou strukturu.

Jak si zvolit tloušťku?

Šířka a tloušťka jsou navzájem propojeny, proto když je potřeba prsten rozšířit, je nutné rovněž zvětšit tloušťku.

1,2 mm

1,4 mm

1,6 mm

1,8 mm

2,0 mm

1.2 mm: Tato velmi tenká tloušťka je jemná a velmi citlivá. Pokud se vám líbí skromný, ale elegantní vzhled, je tato tloušťka pro vás ideální. Nejjemnější modely vypadají skvěle právě v této tloušťce. Kromě toho pokud máte rádi lehké prsteny a nemáte rádi těžký pocit, je tato tloušťka pro vás vhodná.

1.4 mm: Tato tloušťka vypadá skvěle u klasických designů. Pokud máte větší a výraznější zásnubní prsten, je tato tloušťka ideální, protože neovlivňuje vzhled vašeho zásnubního prstenu a navíc podporuje zářivý efekt a přidává extra lesk.

1.6 mm: Tato tloušťka je velmi běžná a je zpravidla preferována, protože je ideální pro všechny styly snubních prstenů a vypadá skvěle na prstu. Díky této šířce je design velmi zřetelný a odráží různé povrchové efekty.

1.8 mm: o něco málo silnější v porovnání s ostatními tloušťkami. Dodává kamenu dámského snubního prstenu elegantní vzhled a zároveň patřičnou jiskru. Pokud chcete prsten na ruce opravdu cítit, je tato tloušťka pro vás naprosto ideální. Tloušťce 1,8 mm přináší výbornou podporu, ochranu a dlouhou životnost prstenu.

2.0 mm: máte-li dlouhé prsty, vytváří tato tloušťka skvělý vzhled prstenů a umocňuje krásu všech stylů. Silný prsten přináší účinnou podporu. Pokud se rádi necháváte obdivovat a zároveň máte rádi jemný, ale výraznější pocit, pak je tato tloušťka pro vás velmi vhodná. Tloušťka 2,0 mm je vynikající volbou pro optimální podporu a životnost.

Jak si zvolit šířku?

Máte-li malé a jemné ruce a rovněž malé prsty, bude tenký snubní prsten vypadat na vašem prstu skvěle. U jednoduchých a klasických stylů vypadá také subtilní šířka skvěle. Chcete-li ukázat ornamenty na svém snubním prstenu a dát na odiv malé detaily, v tomto případě jsou středně silné snubní prsteny skvělou volbou. Máte-li dlouhé a velké prsty, jsou pro vás široké prsteny tou nejlepší možností. Široké snubní prsteny mohou krásně ukázat povrch jednoduchých i detailních stylů, protože mají větší a širší plochu, a tudíž dostatečné množství místa pro dekorativní prvky. Můžete vybrat stejnou šířku jako u vašeho zásnubního prstenu, nebo můžete vytvořit kontrast a kombinovat dvě různé šířky. Tenčí nebo širší? Volba je jen na vás v závislosti na vašem vkusu.

2.0 mm

3.0 mm

4.0 mm

5.0 mm

6.0 mm

7.0 mm

8.0 mm

9.0 mm

Jak si zvolit profil?

Tradiční comfort fit

Plochý comfort Fit

Tradiční comfort fit: Tento profil způsobuje to, že je prsten uvnitř mírně klenutý a je použit extra materiál. Takovýto prsten snadno přiléhá na kloub, když jej nosíte na prstu nebo jej odkládáte. Zaoblený vnitřní prostor (kde se kroužek dotýká prstu) pomáhá snadno prsten posouvat. Pokud máte aktivní život a odkládáte snubní prsten velmi často, bude pro vás takovýto profil ideální volbou. Komfort fit snubní prsteny jsou silnější od středu prstenu po své vnější okraje a pokrývají menší plochu pokožky.

Plochý comfort Fit: Vnitřní plocha tohoto profilu má zakřivený a zakulacený tvar, ale vnější plocha má plochý tvar. Konvexní křivka pomáhá nosit prsten snadno, takže kroužek dokonale klouže při jeho nošení nebo při odkládání. Snadno se sundává, ale zároveň má plochý povrch a když se tyto dva tvary spojí, vytváří jedinečný a odlišný vzhled.