x
 
   
Šperky z ohnivého opálu

Ohnivý opál

Ohnivý opál je transparentní forma opálu a stejně jako jiné formy opálu se skládá z kyseliny křemičité s relativně vysokým obsahem vody.

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS
boderOBJEVTE VÍCE

Ohnivý opál

Ohnivý opál je transparentní forma opálu a stejně jako jiné formy opálu se skládá z kyseliny křemičité s relativně vysokým obsahem vody. Byl pojmenován ohnivý díky své barvě. Jeho název je odvozen z římského slova "Opalus", podle Ops, manželce Saturnu, bohyni plodnosti. Polodrahokam je složen z kulových vrstev k vytvoření trojrozměrných lesklých a intenzivně barevných vzorů kamene. Má vnitřní strukturu, která způsobuje ohyb světla a tím vyzařuje obrovský rozsah barev. V závislosti na podmínkách, za nichž byl kámen vytvořen, ohnivý opál vykazuje různé barvy od žluté až po oranžovou a červenou, která mu dala jméno. A čím intenzivnější je barva - jinými slovy čím víc eohně v sobě má – tím je ohnivý opál cennější. Naleziště jsou především v Brazílii, ale těží se i v Hondurasu nebo Guatemale, USA, Kanadě, Austrálii, Etiopii a Turecku.

Ohnivý opál, známý z mnoga legend, je proslulý zejména v Mexiku. Mayové a Aztékové věřili, že tak živý drahokam jako je ohnivý opál mohl být stvořen jen ve vodách ráje. To je důvod, proč jej nazvali quetzalitzlipyollitli, "kámen ptáka ráje". A používali tento kámen pro rituální účely. To je důvod, proč je dnes ohnivý opál národním drahokamem Mexika. Kleopatra zase prý nosila ohnivé opály, aby jimi přilákala Marka Antonia, vládce Říma. A královna Viktorie používala opálové šperky jako ochranu proti zlu a nepřátelům. Má nepřeberné množství barev a je symbolem nebeské krásy a kamenem měsíce říjen.

Kvalita je pro nás první krok k vytvoření kolekce šperků s ohnivým opálem - vyberte si prsteny, náušnice, náhrdelníky, manžetové knoflíčky. Glamira ohnivé opály jsou prvotřídní kvality téměř červené barvy. Propůjčí kouzlo a krásu jakémukoli šperku, ohnivý opál je ideální kámen pro použití s jakoukoli slitinou a designem. Vytvořte si pár ohnivých náušnic a uslyšíte zurčení potoků v ráji. Nebo si může přilákat svou lásku, vládce Vašeho srdce, pomocí prstenu s ohnivým opálem stejně jako to udělala Kleopatra! Glamira ohnivý opál změní Váš život v posvátný rituál.