x
 
   

SMARAGDOVÉ

Smaragd (klasifikován jako drahokam), má hluboké a živé barvy zelené. Smaragd dostal své jméno z francouzského "Esmeraude" a anglického slova "Emeraude", což znamená "zelený drahokam".

 

Smaragd (klasifikován jako drahokam), má hluboké a živé barvy zelené. Smaragd dostal své jméno z francouzského "Esmeraude" a anglického slova "Emeraude", což znamená "zelený drahokam". Patří do rodiny berylů a svou barvu má díky stopovému množství chromu a vanadu - prvků vzniklých při vzniku kamene. Navíc má mateřská znaménka, což jsou inkluze a povrchové praskliny. Díky těmto inkluzím a jeho intenzivní zelené barvě je jedinečný a zvláštní. Díky své chemické struktuře, je trochu křehký a během brusu se snadlo láme. Byl nicméně vyvinut speciální smaragdový výbrus s cílem zachovat integritu smaragdu. A ten se v průběhu let stal oblbeným nejen pro smaragdy, ale i pro jiné drahé kameny. Má typický obdélníkový tvar faset, takže vynikne opravdová krása tohoto drahokamu. Smaragdy se těží převážně v Kolumbii a na ruském pohoří Uralu, v Zambii, Indii, Madagaskaru, Norsku, Brazílii, Pákistánu, Austrálii a ve Spojených státech amerických.
Zásnubní prsteny se smaragdem
Smaragd je se svou krásou a tmavě zeleným zabarvením jedním z nejúchvatnějších drahokamů na světě a byl vyhledávaným šperkem pro všechny věkové kategorie. Jeho krása byla zmíněna v mnoha příbězích, mýtech a legendách. Kleopatra, královna Egypta, byla známa svým hlubokým obdivem ke smaragdům. Je také spojován s Venuší, římskou bohyní lásky, protože staří Římané věřili, že smaragd ztělesňuje všechny její kvality; krásu, plodnost a dobrotu. Tento kámen může také symbolizovat obnovu života a věčné jaro. Barva, brus, čistota - to vše může ovlivnit hodnotu smaragdu. Glamira vybírá ty s vysokou kvalitou. Můžete si doplnit svůj šperk smaragdy libovolného tvaru a velikosti. Zatímco některé smaragdy mohou mít žluto-zelený odstín, Glamira preferuje ty s jemnými odstíny nebo bez odstínů.
Smaragdové náhrdelníky
Je to proto, že nejcennější smaragdy jsou ty bez odstínů a tak čistě zelené jak je to jen možné. Glamira vyrábí smaragdové šperky výběrem kamenů se sytější barvou, což znamená větší lesk a lepší světlo. V nabídce Glamira najdete nejen náušnice, náhrdelníky, náramky a smaragdové prsteny pro ženy, ale také prsteny a manžetové knoflíčky pro muže. Měli byste se nejprve rozhodnout, jakou slitinu budete kombinovat se smaragdy, pak se rozhodnout ohledně karátové hmotnosti a nakonec můžete zkombinovat smaragd s dalšímu drobnými drahokamy jako je diamant nebo safír. Při použití tímto způsobem si můžete vytvořit své vlastní šperky; pár smaragdových náušnic nebo přívěsek. Máme řadu smaragdových zásnubních prstenů, můžete Vaší vyvolené darovat zářivě zelené jaro a naději pro život plný lásky. Jste to vy, kdo dá hlubší smysl kombinaci jedinečné barvy smaragdu a šperků Glamira.
Smaragdové náušnice
boderOBJEVTE VÍCE