x
 
   
Šperky s černou perlou

Černá perla

Perla je nejstarší známý klenot a po celá staletí byla považována za nejcennější. Mívá barvu v rozmezí od bílé po černou včetně stříbrné, smetanové, růžové, šampaňské, (zlato) zelené a modré.

DOPORUČENÉ PRODUKTY PRO VÁS

Černá perla

Perla je nejstarší známý klenot a po celá staletí byla považována za nejcennější. Mívá barvu v rozmezí od bílé po černou včetně stříbrné, smetanové, růžové, šampaňské, (zlato) zelené a modré.

Co ji odlišuje od ostatních drahých kamenů je to, že se jedná o organickou hmotu vzniklou ze živého tvora - ústřic a měkkýšů. Jejich chemická struktura obsahuje uhličitan vápenatý v drobné krystalické formě, který se ukládá v soustředných vrstvách. Protože se jedná o přírodní organický klenot, vyskytuje se v mnoha tvarech a každý tvar je zcela unikátní. Tak jako diamanty jsou odlišné od sebe navzájem, každá perla má mírný rozdíl v tvaru. Její tvar se liší vzhledem k jeho jádru a poloze v měkkýši. Kulaté perla jsou nejvíce žádoucí a ceněné, protože jsou vzácné a "přírodní". Když ale pomyslíte na perlu, napadne Vás kulatá perla. Kromě přírodních perel máme i uměle pěstované perla, které jsou chovány v ústřicích a sladkovodních mušlích. Hodnota perla závisí na mnoha faktorech, jako je typ perla, lesk, tvar, barva a velikost, perleť. Její lesk odráží kvalitu; vysoce kvalitní perla je tak jasná a lesklá, že v ní uvidíte svůj odraz. Dalším bodem je perleť, která dává perle barvu a lesk. Nejcennější perla je ta se silnější vrstvou perleti.

perla jsou nejstarší, nejvyhledávanější a nejuznávanější šperkařský materiál, protože byly objeveny jako první. Zmiňují se o nich legendy i starověké texty; byly použity v uměleckých dílech mnoha zemí od Egypta až po Čínu nebo Řecko. Jejich první použití je datováno asi rokem 5200 v Egyptě. perla můžete vidět na obrazech a sochách ve starověkém Egyptě. V čínských historických textech z doby před 4000 lety se mluví o sladkovodních perlách a je tam uvedena i definice sladkovodních perel. A nejstarší perlový šperk je 2700 let starý náhrdelník, který byl nalezen v hrobce královny starověké Persie.

Glamira vybírá pouze perla s vysokou kvalitou, a to tak, že vezme v úvahu jejich charakteristiky. Pro vytvoření jedinečných perlových šperků Glamira využívá bílé, růžové a černé perla. Ty si můžete zdarma přizpůsobit jako pár perlových náušnic. Nebo můžete nosit starobylé dědictví kolem krku jako perlový náhrdelník a cítit se jako protagonista mýtu nebo legendy. Můžete je také kombinovat s růžovým a / nebo bílým zlatem a pořídit si perlový prstýnek, který podtrhne Váš romantický styl!