Nahrávám...

PÉČE A ÚDRŽBA ŠPERKŮ

Nenoste své šperky ve sprše, vaně, bazénu nebo vířivce. Šampon a mýdla se mohou usazovat na kovovém povrchu stejně jako na drahokamech, takže vaše šperky vypadají matně. Vlhkost není přátelská k drahým kovům. Zabraňte tomu, aby byly vaše šperky vystaveny vlhkosti a nenoste šperky ve velmi horkém prostředí, jako jsou sauny nebo při opalování.

Čisticí prostředky pro domácnost mohou poškodit šperky. Vyhněte se kontaktu s jakýmikoli chemikáliemi. Doporučujeme nenosit šperky při domácích pracích, zahradničení, cvičení, vaření, úklidu nebo sportu. Všechny drahé kameny jsou křehké; i diamant se může v případě nárazu odštípnout nebo prasknout. Chraňte své šperky před tvrdými povrchy, neupusťte je a vyvarujte se nárazům. Nezapomeňte větší péče prodlužuje životnost vašich šperků!

Je lepší, když si před spaním šperky sundáte. Předejdete tak nechtěnému poškození šperku. Může se stát, že se vám ve spánku přetrhne řetízek nebo se ohne hrot, což může dokonce způsobit, že ztratíte kámen.

Ano, může. Při oblékání dbejte na to, abyste si šperky oblékali jako poslední, aby nebyly vystaveny pleťovým mlékům, parfémům, sprejům na vlasy nebo jiným kosmetickým či chemickým látkám, které by mohly způsobit trvalé vady na vašich špercích, jako je změna barvy, skvrny nebo ztráta lesku. . Nasazení šperku na posledním místě také zabráníte jeho zachycení za oblečení případnému poškození. Kamenné osazení se může krémem snadno ucpat. Vyhněte se používání krému, když nosíte prsteny.

Při sundávání prsten vždy držte za kroužek a nikdy ne za kámen nebo zasazený kámen. To vám pomůže udržet váš kámen zabezpečený a čistý.

Skladujte své šperky jednotlivě, abyste se vyhnuli poškrábání nebo poškození.
Vlhkost způsobí zabarvení; nenechávejte nádobu na šperky v koupelně, abyste se tomu vyhnuli.
Přírodní oleje z vaší pokožky mohou způsobit, že diamanty, drahé kameny a perly budou matné. Když šperky nenosíte, manipulujte s nimi co nejméně.

Perly potřebují dýchat na rozdíl od mnoha jiných drahých kamenů. Uchovávejte je v plátěném sáčku.

Dárkové krabičky GLAMIRA jsou určeny k prezentaci nebo darování a nejsou určeny k dlouhodobému skladování. Nejlepší je skladovat šperky ve vhodných materiálech v závislosti na kovu a kamenech.

Skladujte své diamantové kousky odděleně, protože diamanty mohou poškrábat jiné šperky a mohou se dokonce poškrábat navzájem.

Šperky čistěte jemně a pravidelně, abyste z nich odstranili mastnotu, prach nebo nečistoty. V případě potřeby použijte jemné mýdlo a vodu spolu s měkkým hadříkem. Ujistěte se, že jste šperky vysušili a před uložením zpět počkejte, dokud nebudou úplně suché.

Některé čističe šperků mohou obsahovat abraziva, která mohou být pro vaše šperky příliš drsná, a ne všechny jsou vhodné pro všechny druhy kovů a drahých kamenů. Nejbezpečnějším způsobem čištění šperků je použít jemné mýdlo a velmi měkký hadřík nebo kartáček.

Pokud se nečistoty obtížně odstraňují, namočte šperky na 5 až 10 minut do čisté vody. Pamatujte, že tato metoda by se neměla používat k čištění šperků s perlami nebo materiály, které jsou citlivé na vlhkost, jako jsou např. dřevěné šperky.

Na internetu můžete najít užitečné informace, ale ujistěte se, že pocházejí ze spolehlivých zdrojů, a pamatujte, že způsoby čištění, které můžete najít, mohou být pro šperky bez kamenů. Použití technik čištění kovů na šperky s diamanty, drahokamy nebo perlami může způsobit vážné poškození vašich šperků.

Nedoporučujeme používat ultrazvukové nebo parní čističe, protože nejsou vhodné pro většinu šperků z drahých kamenů a perel. O každý šperk je třeba pečovat a udržovat jej v závislosti na vlastnostech daného produktu.

Zlato je měkký kov a to je hlavní důvod pro jeho míšení s jinými kovy k výrobě šperků. Vzhledem k tomu, že se jedná o měkký kov, je náchylný k poškrábání, což vyžaduje jemné zacházení a čištění. Zlaté šperky se mohou v nevhodném prostředí také zkazit. Vyhněte se drsným mýdlům, včetně mýdla na tělo, chlóru a domácích bělidel, stejně jako všem neznámým chemikáliím. Denní nošení může způsobit, že zlatý šperk bude mít matný povrch. Šperky pravidelně čistěte, aby si zachovaly svůj lesk. Při čištění šperků buďte šetrní a neleštěte je příliš silně, aby se nepoškrábaly. Vždy se ujistěte, že jste jej po čištění jemně vysušili. Pokud vaše zlaté šperky obsahují drahé kameny, vezměte je prosím v úvahu také při údržbě a čištění. Drahé kameny mohou vyžadovat různé způsoby údržby založené na jejich struktuře.

Platina i palladium jsou hypoalergenní kovy, jsou vzácné a odolné. Jsou odolnější proti poškrábání než jiné kovy, ale to neznamená, že nevyžadují péči nebo se vůbec nepoškrábou. O své šperky byste se měli vždy starat, abyste z nich měli radost po celý život.
Je normální, že šperky z platiny a palladia získávají patinu každodenním opotřebením. Patina je matný lesk a mnoho lidí preferuje vzhled těchto kovů. Platinové nebo palladiové šperky můžete snadno vyčistit jemným mýdlem a teplou vodou.
Pokud vaše platinové nebo palladiové šperky obsahují drahé kameny, vezměte je prosím v úvahu také při údržbě a čištění. Drahé kameny mohou vyžadovat různé způsoby údržby založené na jejich struktuře. Jemné drahé kameny, které jsou připevněny na vašich platinových nebo palladiových špercích, nenamáčejte ani nekartáčujte.

Jemné stříbro je měkký a tvárný materiál, který se může snadno poškodit a poškrábat. Vaše stříbrné šperky však při správné péči a údržbě vydrží celý život.
Stříbro reaguje na vzduch a kožní maz. Je velmi důležité pravidelně čistit stříbrné šperky, abyste je ochránili před poškozením. Při vystavení vlhkosti a znečištění rychleji bledne. Pokud skvrnu očistíte dříve, než se nahromadí, můžete se ze svých stříbrných šperků těšit dlouhou dobu. Po vyčištění je třeba stříbrné šperky udržovat v suchu a správně skladovat.
K čištění stříbrných šperků nepoužívejte papírové ručníky ani ubrousky, protože by je mohly poškrábat.
Vždy pamatujte, že bazény nejsou šetrné ke stříbru a chlór může vaše šperky nenávratně poškodit. Před plaváním se ujistěte, že jste si sundali stříbrné šperky. Pokud je zapomenete před koupáním odstranit, nezapomeňte je poté opláchnout a osušit.
Pokud vaše stříbrné šperky obsahují drahé kameny, vezměte je prosím v úvahu také při údržbě a čištění. Drahé kameny mohou vyžadovat různé způsoby údržby založené na jejich struktuře. Pokud k čištění šperků raději používáte roztok pro péči o stříbro, ujistěte se, že se drahokamy na vašich špercích nedostanou do kontaktu s roztokem nebo jinými chemikáliemi.

Jedná se o speciální materiály používané na šperky, které vyžadují péči pro dlouhou životnost. Chraňte své šperky před extrémním horkem, nadměrnou vodou a vlhkostí.
Smaltované a keramické šperky nebo části jsou méně odolné vůči nárazu ve srovnání s drahými kovy; proto se vyvarujte jejich nárazu nebo pádu na tvrdý povrch.
Pokud vaše šperky obsahují drahé kameny, berte to prosím v úvahu také při údržbě a čištění. Měli byste také zvážit péči o ostatní kovy použité na vašich špercích.

Surový diamant je nejtvrdší přírodní materiál, ale nezapomínejte, že vybroušený a vyleštěný diamant se může snadno poškrábat nebo odštípnout, pokud s ním nezacházíte opatrně. Chraňte své diamantové šperky před nárazy na tvrdé povrchy.
Vždy pamatujte, že diamanty se mohou navzájem poškrábat stejně jako jiné drahé kameny. Neházejte své diamantové šperky do stejné nádoby s jinými šperky a buďte opatrní, když nosíte více diamantových prstenů pohromadě.
Mýdlo a šampon mohou na diamantech vytvořit vrstvu, která by způsobila ztrátu lesku. Diamanty jsou také velmi náchylné k usazování nečistot a olejů. Olej z konečků vašich prstů se bude hromadit na vašem diamantu, což způsobí, že sníží jeho lesk a ztlumí jeho třpyt.
Pokud váš diamant vypadá zakalený, je to s největší pravděpodobností prach nebo špína uvízlá pod kamenem nebo film, který se na kameni nahromadil. Pravidelné čištění pomůže vašemu diamantu dále zářit.

Přírodní drahé kameny jsou citlivé materiály. Nemají odolnost diamantů, takže vyžadují zvláštní péči, aby si zachovaly dlouhou životnost. Ujistěte se, že je chráníte před pádem nebo nárazem na tvrdý povrch. Neskladujte je společně s jinými šperky ve stejné nádobě.
Je velmi důležité drahokamy pravidelně čistit a také udržovat jejich kamenné osazení čisté, aby byl chráněn jejich přirozený odstín. Jednoduše otřete šperky z drahých kamenů měkkým hadříkem, abyste z nich odstranili zbytky.
Světlo a teplo mohou ovlivnit trvanlivost a barvu drahokamu. Vyhněte se nadměrnému teplu a náhlým teplotním změnám, protože mohou poškodit některé drahé kameny.

Perly jsou velmi citlivé přírodní prvky a obvykle nejsou ideální pro každodenní používání. Jedním z důvodů, proč jsou tak křehké, je to, že jsou velmi měkké. Je třeba s nimi zacházet opatrně. Perly by měly být zbaveny parfémů, kosmetiky, potu, nečistot, čisticích prostředků, vody a tepla.
Perlové šperky můžete jemně otřít mírně navlhčeným hadříkem, ale nikdy je nenamáčejte do vody.
Neuchovávejte perly v plastových sáčcích. Pro zachování lesku a kvality perel by měly být uloženy v šperkovnici vyložené látkou nebo zabalené do měkké látky. Nikdy je neházejte do šperkovnice, protože by se mohly snadno poškodit.

Prsteny jsou více vystaveny vnějším faktorům než jiné šperky jednoduše proto, že ruce jsou neustále používány při každodenních činnostech, bez ohledu na to, jak moc jsou tyto činnosti náročné. Zejména prsteny nošené na dominantní ruce budou více vystaveny poškození. Svůj prsten můžete bezpečně nosit, dokud se o něj budete starat.
Těsnost vašeho prstenu se může dočasně změnit v důsledku mnoha faktorů, jako jsou rozdíly v teplotě, kolísání hmotnosti, cestování a těhotenství. Doporučujeme, abyste si to promysleli, než se rozhodnete pro změnu velikosti prstenu.

Aby vám náušnice déle vydržely, vždy pamatujte, že by měly být tím posledním, co si navléknete. Náušnice mají tendenci být ovlivněny vlasovými produkty, které používáte, více než jakýkoli jiný šperk, protože jsou velmi blízko k vašim vlasům.
Velké kruhy nebo řetízkové náušnice je vhodné před spaním sundat, aby se nepoškodily a o nic se nezachytily a nezranily vás.

Řetízkové náhrdelníky, náramky a kotníkové řetízky se zavazují do uzlů, pokud jsou uloženy ve stejné nádobě. Abyste se vyhnuli uzlům, ujistěte se, že šperky s řetízkem zůstávají naplocho nebo viset rovně, řetízky je nenosíte.
Spánek s řetězy může způsobit jejich oslabení a zlomení. Před spaním si vždy řetízky sundejte.

Dbáme na materiály, které používáme pro každý šperk GLAMIRA, a pečlivě vybíráme materiály vhodné pro alergiky. Alergie může být způsobena mnoha dalšími faktory, jako jsou osobní podmínky a způsob používání šperků. Pokud jste alergičtí, znalost typu kovů, na které jste alergičtí, vám může pomoci vybrat si pro sebe ten nejvhodnější šperk, abyste se z něj mohli těšit po celý život.

Pokud máte citlivou pokožku, máme pro vás několik tipů, které vám pomohou vyhnout se podráždění pokožky a vyrážkám při nošení šperků:

  • Prsten, který je těsně na prstu, může způsobit podráždění pokožky. Ujistěte se, že vám prsten správně sedí.
  • Nahromadění mýdla, kosmetiky, prachu nebo nečistot pod prsteny, zejména snubními prsteny, může způsobit podráždění citlivé pokožky.
  • V horkém a vlhkém období či prostředí se pokožka pod šperkem při dlouhodobém nošení potí. To může dráždit pokožku a u některých lidí vést k alergiím.
  • Náušnice a prsteny s největší pravděpodobností zadržují vodu na kůži. Vždy si sundejte šperky před koupelí nebo sprchou a ujistěte se, že jste si z těla setřeli mýdlo a vodu, než si šperk znovu nasadíte.
  • Při domácích pracích se často myjí ruce. Prací prostředky nebo jiné čisticí prostředky spolu s vodou mohou zůstat pod prstenem a způsobit alergie. Při domácích činnostech si šperky vždy sundávejte. Před opětovným nošením prstenu si důkladně umyjte a osušte ruce.
  • Čisticí roztoky, které používáte pro své šperky, vám mohou způsobit alergické reakce. Vyhněte se průmyslovým čisticím prostředkům.

V některých vzácných případech mohou někteří lidé po nošení šperků vidět na kůži zelené nebo tmavé skvrny. Nejedná se o známku alergické reakce. To se může stát, když specifické kovy reagují s určitými složkami, jako jsou kyseliny nebo sůl na kůži, stejně jako s přísadami v tělových krémech nebo v jiných kosmetických přípravcích. Dalším faktorem je pocení, které způsobuje oxidaci kvůli množství vlhkosti.