Nahrávám...

Srovnání kamenů

Na první pohled mohou diamant, bílý safír a Swarovski vypadat nerozlišitelně. Všechny tři kameny vykazují různé jedinečné vlastnosti, výhody a jisté podmínky, které byste mohli považovat za vhodné pro různé příležitosti. Bílá zůstává pro šperky barvou elegance a umisťuje se na vrcholu seznamu nejpopulárnějších šperků. Hlavní rozdíl, který může pomoci rozlišit bílý safír od diamantu, je lom světla - proces, kdy světlo vstupuje do kamene, odráží se zpět a vytváří půvabný lesk. Hlavní rozdíl mezi diamanty a krystaly Swarovski je v tom, že diamanty jsou přírodní kameny, zatímco Swarovski jsou lidským dílem.

Jak bílý safír, tak diamanty vypadají skvěle u šperků jako náhrdelník, prsten nebo náušnice, protože vysoká tvrdost diamantu a bílého safíru se hodí k jakémukoliv stylu a modelu. I přesto, že diamanty a bílé safíry mají podobný lesk, pocházejí z různých geologických zdrojů a jejich minerální kvalifikace je odlišná. Bílé safíry pocházejí z rodiny korundů a stejný rodokmen mají rovněž barevné safíry a rubíny. Na druhou stranu diamant obsahuje čistý uhlík, a obsahuje tedy stejnou složku jako grafit a dřevěné uhlí. Pokud to váš rozpočet dovolí, doporučujeme, abyste si zvolili doživotní diamant, ale pokud hledáte něco, co bude přátelštější k vaší peněžence, může být bílý safír dobrou volbou v podobné kvalitě.

Tvorba diamantu probíhá ve vysokým teplotách a pod vysokým tlakem hluboko pod zemským povrchem a tento vysoký tlak činí diamant nejtěžší a nejvodivější látkou. Sopečná erupce vynese diamanty na povrch, zatímco safíry se vyskytují na povrchu jako sedimentární skalní ložiska. O diamantové šperky je nutno se starat velmi pečlivě, aby si udržely vysoký lesk a kontrast. K čištění diamantu můžete použít měkký kartáček na zuby a speciální pastu k tomu určenou, ale pokud máte bílý safír, není nutné provádět tento proces čištění příliš často. Půvabná jiskra diamantů je nadčasová a vždy oblíbená pro módní zásnubní nebo snubní prsten.

Pojďme se hlouběji zabývat rozdílem mezi bílým safírem a diamantem ve vztahu k barvě, lomu světla a kritériím trvanlivosti.

Barva

Abyste viděli rozdíl mezi bílým safírem a diamantem, můžete zkontrolovat odstíny světla. Obecně diamant odráží světlo velmi silně a vytváří tak úchvatnou jiskru. Bílý safír také stále září, ale již ne tak silně.

Lom světla

Světelný paprsek dopadá na povrch diamantu. Část světla vstoupí a část se odrazí zpět. Dochází tak k bezprostřední reflexi. Zbývající světlo vstupuje do diamantu a odráží se do jeho středu. Světlo, které se odrazí od vnitřní stěny diamantu, nazýváme lom. Světlo se v diamantu láme velmi intenzivně kvůli jeho stavbě a září tedy mnohem jasněji. Tato krásná hra přírody má vliv na hodnotu diamantu. Když porovnáte bílý safír a diamanty, uvidíte, že diamanty ukazují všechny barvy duhy. Tyto úžasné barvy jsou viditelné na světle a toto je síla vzácnosti. Vzácné drahokamy jsou vždy velmi cenné a v poptávané po celá staletí díky zachycení světla a nádhernému třpytu.

Trvanlivost materiálu

Diamant je čtyřikrát tvrdší než bílý safír, z tohoto důvodu je diamant tak odolný. Bílý safír se snadno nepoškrábe a bez ohledu na to, pro který se rozhodnete, s pomocí úžasného řemeslníka můžete získat kus klenotu, který vydrží věčnost.

Více

Při srovnávání diamantu s krystaly Swarovski možná neuvidíte velký rozdíl, ale ve skutečnosti je zde rozdíl markantní.

Swarovski krystaly se vyrábí v Rakousku ze skla. Nevyskytují se přirozeně a z tohoto důvodu se nejedná o přírodní drahokam. Krásná výhoda Swarovski krystalů je, že mají vysokou jiskru a krásnou křišťálovou čistotu. Kromě toho je možné vytvářet různé tvary a získávat širokou škálu barevným variant.

Diamanty mají jiná kritéria a ta jsou charakterizována jako 4C - barva, řez, čistota a karát. Tato kritéria určují kvalitu diamantu a podle variabilních hodnot můžete také získat diamant s certifikátem, jako je GIA nebo HRD. Prostřednictvím těchto certifikací naleznete všechny důležité informace o zakoupeném kameni. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi diamanty, Swarovski krystalem a bílým safirem, připravte si tabulku, kde si budete moci zaznamenat jednotlivé rozdíly. Diamant má nejdelší životnost a jedná se o přírodní kámen, je vzácný, zářivý a má nejvyšší kvalitu. Swarovski krystaly jsou vytvořeny v laboratoři, jsou zářivé, šetrné k vaší peněžence a vypadají jako diamanty. Bílý safír je přírodní drahoham, je cenově dostupný a odolný.

Může si zvolit prsten, náušnice nebo náhrdelník. Nejdůležitější je si vybrat ten správný kámen na základě vlastního vkusu, ujistit se, že výrobek je vysoké kvality a zvážit svůj rozpočet. Nezapomeňte, že jakýkoliv kámen, který si vyberete a šperky, které budete nosit, jsou křehké, tudíž musíte být velmi opatrní při nošení jak prstenu, tak náhrdelníku nebo náušnic. Používání má velký vliv na kámen a musíte se k němu chovat s láskou, abyste se vyhnuli poškrábání, nebo změně barvy.