Nahrávám...

Praktické informace o barevných diamantech

Praktické informace o barevných diamantech

Přírodní barevné diamanty ilustrují exkluzivní eleganci přírody. Rarita je nejdůležitější vlastnost barevných diamantů. Nákup mistrovských kousků s barevným diamantem, který má charakteristické vlastnosti na rozdíl od bezbarvých diamantů. Barva je hlavní atribut, který odlišuje, jak vzácný a cenný je barevný diamant. Nejznámější vzácné barvy jsou sytě růžové, modré a zelené. Navíc i velmi nepatrný rozdíl v barvě může mít velký vliv na hodnotu.

Nejvzácnější barva barevných diamantů je červená, zelená a modrá se středními až tmavými odstíny v kombinaci se střední sytostí.

Barva

Lesk, sytost a intenzita jsou nejdůležitějšími faktory, které mají vliv při nákupu barevného diamantu. Diamant bude cennější v závislosti na intenzitě barvy.

Osazení a řez

Vzácnost barevných diamantů může být umocněna vhodným osazením a samotným řezem. U řezu jde samozřejmě o to, že čím vyšší je kvalita řezu, tím lepší je barva, která se projeví, když je vystavena zdroji světla. Osazení barevných diamantových šperků by mělo být pečlivě prozkoumáno a vybíráno odborníkem. Synergie barev je klíčovým faktorem - například žlutý diamant bude vypadat lépe společně se žlutým zlatem a růžové zlato s červeným diamantem.

Tvar a jasnost

Charakteristika tvaru a jasnosti nejsou stejně důležité jako barva a řez, ale také hrají důležitou roli. Tvary barevných diamantů obvykle přicházejí v unikátních designech, které zdůrazňují barvu.