Nahrávám...

Obdarujte své blízké DÁRKOVOU KARTOU GLAMIRA, díky které si budou moci vytvořit svůj vlastní dárek.

1. Designy dárkové karty

2. Detaily od dárkové kartě

Vaše jméno
Vaše jméno
Vaše e-mailová adresa
Zpráva
1,00 Kč

DÁRKOVÁ KARTA GLAMIRA OBCHODNÍ PODMÍNKY

  • Svoji dárkovou kartu GLAMIRA můžete využít pouze v online obchodech GLAMIRA.
  • Dárkové karty GLAMIRA nejsou směnitelné za peníze.
  • Po zakoupení je částka strhnuta z Vaší karty. Zbývající částka na vaší Dárkové kartě GLAMIRA nemůže být směněna za peníze. Může být použita k dalším nákupům.
  • Dárkové karty GLAMIRA jsou platné po dobu jednoho roku od vydaní v online obchodech GLAMIRA.
  • Nebojte se nás kontaktovat na servis@glamira.cz pokud potřebujete další informace.
GLAMIRA logo uvnitř

Každý značkový prsten Glamira má uvnitř vyryto naše logo, jak je znázorněno na obrázku. Zde si vyberte, zda chcete mít Glamira logo uvnitř prstenu vyryté.

GLAMIRA logo uvnitř Bez loga S logem

Diamant

Diamanty byly obdivovanými drahokamy již od starověku. Vznikly stovky kilometrů pod zemským povrchem před více než miliardou let a jsou nejtvrdším nerostem ze všech. Diamant je také známý jako "král drahokamů a klenot králů". V Glamira je zaručeno, že diamanty jsou "bezkonfliktní".

Paraíba Turmalín

Paraiba turmalín je velmi vzácná odrůda turmalínu, která vyniká neonově modrou, zelenou a modrozelenou barvou. Laboratorně vytvořené paraiby mají stejné vlastnosti jako přirozené. Popularita tohoto báječného kamene pochází z jeho vztahu k životu, lásce a zemi díky účinkům na čakry. Profesionální brus dále přináší mimořádnou brilanci a jedinečné odstíny těchto kamenů.

Citronový Quartz

Citronový safír je považován za polodrahokam a milovníky šperků okouzluje svou svěží barvou. Nejčastěji se vyskytuje v barevné škále od světle citronové po ostře žlutou. Kámen je známý pro svou sílu a energii, která zbavuje negativních emocí, pochybností o sobě, a která zlepšuje náladu nositele a přináší mu sebevědomí.

Zultanite

Sultanit je považován za polodrahokam a je velmi oblíben pro svou jedinečnou schopnost měnit barvu. Podle zdroje světla a úhlu jeho dopadu má tento velmi vzácný polodrahokam schopnost měnit odstín. Je limetkově zelený na dením světle, a třešňově růžový nebo broskvový v tlumeném světle.

Laboratorně vytvořené diamanty

Diamanty vytvořené v laboratoři nabízejí všechny výhody přírodních diamantů bez ekologických a etických obav, které těžba často vyvolává. Proces a materiály použité při výrobě diamantů jsou zcela totožné jako u konvenčního druhu – jen jednotlivé kroky zaberou podstatně méně času. Je to zelený proces, který nahrazuje diamant, vytváří velmi silný tepelný proces a vytváří klon. Ze samotného diamantu se vyrábí bezuhlíkový diamant. Tyto diamanty jsou nyní od sebe k nerozeznání, a proto jsou všechny klasifikovány na základě 4C (brus, barva, čistota a karát) v laboratořích jako HRD a IGI.

Zelený Topaz

Zelený topaz se řadí mezi polodrahokamy a patří do skupiny Topazů, která se díky zelené barvě velmi často spojuje s věrností a láskou. Přináší vnitřnímu tělu klid, zvyšuje intelekt, pomáhá řešit problémy a získat pevné zdraví.

Zelený Safír

Zelený safír, který se počítá mezi drahokamy, má barvu, která se díky obsahu železa pohybuje od světle mátově zelené po sytě tmavě zelenou. Říká se, že tento vzácný drahokam má uklidňující účinky a že zklidňuje oči a zvyšuje důvěru v nositele.

Oranžový safír

Oranžový safír se považuje za drahokam a rozechvěje srdce každého, kdo miluje teplé oranžové tóny. Jeho barva se pohybuje od světle oranžové po výraznou červeně oranžovou, která uklidňuje srdce a mysl, zbavuje negativních myšlenek a aktivuje energii a pocit radosti.

Diamant

Diamanty byly obdivovanými drahokamy již od starověku. Vznikly stovky kilometrů pod zemským povrchem před více než miliardou let a jsou nejtvrdším nerostem ze všech. Diamant je také známý jako "král drahokamů a klenot králů". V Glamira je zaručeno, že diamanty jsou "bezkonfliktní".

Černý diamant

Černé diamanty jsou diamanty, které mají odlišnou krystalickou strukturu a jsou polykrystalické. To znamená, že je to něco jako mnoho rozbitých diamantů pohromadě. Vzhledem k tomu, že je svou strukturou prakticky čistý uhlík, je obecně nazýván jako "Carbonado". Nicméně, technicky jsou to diamanty, které jsou ještě tvrdší a vzácnější než bílé diamanty.

RŮŽOVÝ SAFÍR

Růžový safír je klasifikován jako drahokam a byl považován za extrémně vzácný, dokud nebyla na Madagaskaru v 90. letech objevena nová ložiska. Růžová se řadí mezi nejvzácnější barvy pro safír. Tyto drahokamy mají mnoho odstínů - od růžové po vivid, až po intenzivní purpurovou. Říká se, že růžové safíry představují loajalitu, důvěru a upřímnost, a proto jsou velmi populární při výběru zásnubního prstenu.

RODOLIT GRANÁT

Rodolit granát je klasifikován jako polodrahokam. Díky své atraktivní barvě se rychle stává žádoucím šperkem. Na atraktivitě mu dodává i fakt, že je často velmi čistý, bez jakýchkoliv vad nebo inkluzí. Jméno pochází z řeckého slova "rhodon", což znamená růže/růžový. V hinduismu je spojen s kořenovou čakrou a věří se, že podporuje zdravou sexuální aktivitu, pocity stability a bezpečnosti. Také podporuje úspěšné podnikání a pomáhá budovat sebevědomí.

MODRÝ TOPAZ (LONDÝNSKÁ MODŘ)

Jeden ze tří dostupných odstínů topazu - topaz londýnská modř - je určitě zvláštní a exkluzivní pro svou tmavou barvu. V tomto tmavším odstínu je topaz zbožňován těmi, kteří chtějí vše kromě obyčejného. Svým specifickým nazelenalým nádechem a tmavě šedivým podtónem je tzv. London Blue topaz ideální pro zásnubní prsteny, pokud chcete ukázat, jak mimořádná je vaše láska. Je to drahokam, který nejenže zaujme každého, ale dokonce se tvrdí, že posílí vaše komunikační schopnosti a expresivní vyjadřování.

MORGANIT

Klasifikován jako polodrahokam. Morganit je považován za přirozený, výjimečný a sofistikovaný podrahokam, který se nachází jen na několika místech po celém světě. Ironií je, že cena neodráží jeho vzácnost. Nejpřesnější popis by obsahoval slova jako vzácný, třpytivý, odolný, vynikající jas a lesk. Barva, která je přirozeně způsobena nádechem manganu, se může lišit od jasné stříbřitě růžové, broskvové a fialově růžové, což činí morganit výjimečným. Podobně jako u zeleného smaragdu je morganit symbolem božské lásky, která může být způsobena tím, že oba kameny jsou odrůdy beryl. Vynikající volba pro jedinečný zásnubní prsten nebo jako dárek pro zvláštní životní událost.

Ametyst

Je klasifikován jako polodrahokam. Ametyst je fialová transparentní odrůda minerálního křemene. Ametysty nejčastěji odvozují své krásné barvy od nečistot železa ve svých krystalických strukturách, ačkoli mohou být také barevné díky vystavením přirozeným radiacím.

Zelený turmalín

Je klasifikován jako polodrahokam. Zelený turmalín (Verdelit) je kombinací četných kovů a jednou z nejkomplexnějších krystalických struktur. Svou smaragdově zelenou barvu má díky chromu ve své structure. Údajně svému nositeli přinese štěstí, úspěch, hojnost a prosperitu.

Citrín

Je klasifikován jako polodrahokam. Citrín, odvozený od žlutého ovoce citronu, je žlutá a / nebo oranžová odrůda křemene. Jako jeden z nejpopulárnějších a cenově dostupných drahých kamenů, je spojen s úspěchem a prosperitou.

Smaragd

Je klasifikován jako drahokam. Smaragd je cenný drahý kámen;má živou a hlubokou zelenou barvu. Smaragdy patří mezi nejvzácnější klenoty a obsahují četné inkluze a povrchové oděrky a praskliny. Jako klenot Venuše symbolizuje smaragd věčné mládí a znovuzrození.

Modrý Topaz

Je klasifikován jako polodrahokam Topaz je kámen nacházející se v obrovských a bezchybných krystalech a může být rozdělen na tisíce drahých kamenů. V mnoha případech je bezbarvý nebo žlutý. S dobrou tvrdostí v kombinaci s relativní hojností a dostupnostií je nicméně topaz s přirozeně modrou barvou velmi vzácný.

Granát

Je klasifikován jako polodrahokam. Granát je kombinací několika úzce souvisejících minerálů, které mají podobné fyzikální a krystalické vlastnosti. Granáty se liší v barvách a velikostech. Nicméně nejznámější barva granátu je tmavě červená a bývá považován za kámen vášnivé oddanosti.

Rubín

Klasifikován jako drahokam. Rubín je tvrdý, odolný a vzácný, je jedním z nejžádanějších nerostů. Transparentní rubíny velkých rozměrů jsou dokonce ještě vzácnější, než diamanty. Rubín je symbolem vitality a urozenosti již po celá staletí.

Safír

Klasifikován jako drahokam. Safír je odrůda korundu a transparentní, často modrý drahokam spojený s klidem a štěstím. Spolu s rubínem je to druhý nejtvrdší nerost po diamantu.

Bílý safír

Klasifikován jako drahokam, bílý safír je druh safíru v bezbarvé formě. Safír bere svou barvu ze stopových prvků v době svého vzniku.Bílý safír tyto stopové prvky neobsahuje a tím je vzácný a jedinečný.

Ohnivý opál

Je klasifikován jako polodrahokam. Ohnivý opál je transparentní forma opálu, která obvykle nevykazuje žádnou opalescenci nebo mají jen jasně zelené záblesky. Jeho barva se pohybuje od žluté až oranžové po červenou. Prý podporuje fantazii a sny.

Křišťál

Je klasifikován jako polodrahokam. Naleziště křišťálů jsou u vyvřelých a metamorfovaných hornin. Má často barvu růžovou, nahnědlou, s nečistotami.

Růženín

Je klasifikován jako polodrahokam. Růženín je růžová odrůda křemene. Má měkké barvy, od velmi světle růžové až po středně růžovou.

Záhněda

Je klasifikován jako polodrahokam. Záhněda je hnědá kouřová odrůda křemene. Barvy se mění od světle šedohnědí až po černou.

Tanzanit

Je klasifikován jako polodrahokam. Tanzanit je modrý až fialový nerost zoisit, obsahující vanad. Tanzanit je teprve nedávno objevený drahokam a už se stal jedním z nejpopulárnějších. Údajně představuje radosti života.

Swarovski

Swaroski je malý kousek křišťálu, vytvořený s hladkým povrchem a dokonalou tvrdostí pomocí vyspělé technologie. To, co jej odlišuje od ostatních je to, že díky svému brusu se podobá diamantu, když je vystaven světlu.

Swarovski

Swaroski je malý kousek křišťálu, vytvořený s hladkým povrchem a dokonalou tvrdostí pomocí vyspělé technologie. To, co jej odlišuje od ostatních je to, že díky svému brusu se podobá diamantu, když je vystaven světlu.

Swarovski

Swaroski je malý kousek křišťálu, vytvořený s hladkým povrchem a dokonalou tvrdostí pomocí vyspělé technologie. To, co jej odlišuje od ostatních je to, že díky svému brusu se podobá diamantu, když je vystaven světlu.

Swarovski

Swaroski je malý kousek křišťálu, vytvořený s hladkým povrchem a dokonalou tvrdostí pomocí vyspělé technologie. To, co jej odlišuje od ostatních je to, že díky svému brusu se podobá diamantu, když je vystaven světlu.

Peridot

Je klasifikován jako polodrahokam. Peridoty menší než tři karáty jsou velmi časté, ale ty nad pět karátů jsou vzácné, a proto mají vyšší hodnotu.Barva jednotlivých peridot drahokamů se může lišit v odstínech zelené. Dodává svému nositeli sílu.

Akvamarín

Je klasifikován jako polodrahokam Akvamarín je světlá až modravá nebo nazelenalá odrůda berylu.. Její název mluví sám za sebe; Po celá staletí byl tento nadčasová drahokam barvy vody symbolem mládí, naděje, zdraví a věrnosti.

Růžový turmalín

Je klasifikován jako polodrahokam. Růžový turmalín je neznámější z turmalínů a má největší barevné spektrum. Z tohoto důvodu je známý jako duha všech drahých kamenů.

Zelený ametyst

Je klasifikován jako polodrahokam. Zelený ametyst je světle zelený krystal křemene. (známý jako prasiolit). Svou barvu získal buď díky sopečné činností nebo přirozenému ohřívání zemského jádra. Zelený ametyst je kámen, který podporuje intuitivní schopnosti a lásku.

Žlutý safír

Je klasifikován jako polodrahokam Žlutý safír je přirozeně se vyskytující druh safíru, což je odrůda korundu. Nízký obsah železa v korundu může za barvu žlutého safíru.Kámen je spojován s plodností a údajně přináší dobré manželství.

Perla

Perla je nejstarší známý klenot a byla považována za nejcennější šperk po celá staletí. Co ji odlišuje od ostatních drahých kamenů je to, že se jedná o organickou hmotu vzniklou díky živému tvoru - ústřicím a měkkýšům. Jsou označovány jako “Slzy Masíce” a mohou se lišit v barvách; obvyklá je růžová, bílá a černá.

Perla

Perla je nejstarší známý klenot a byla považována za nejcennější šperk po celá staletí. Co ji odlišuje od ostatních drahých kamenů je to, že se jedná o organickou hmotu vzniklou díky živému tvoru - ústřicím a měkkýšům. Jsou označovány jako “Slzy Masíce” a mohou se lišit v barvách; obvyklá je růžová, bílá a černá.

Perla

Perla je nejstarší známý klenot a byla považována za nejcennější šperk po celá staletí. Co ji odlišuje od ostatních drahých kamenů je to, že se jedná o organickou hmotu vzniklou díky živému tvoru - ústřicím a měkkýšům. Jsou označovány jako “Slzy Masíce” a mohou se lišit v barvách; obvyklá je růžová, bílá a černá.

Onyx

Černý Onyx je druhem chalcedonu a patří mezi křišťály. Je to kámen, který drží nositele při zemi a odstraňuje vnitřní nerovnováhu a negativní energii.

Černý onyx

Černý Onyx je druhem chalcedonu a patří mezi křišťály. Je to kámen, který drží nositele při zemi a odstraňuje vnitřní nerovnováhu a negativní energii.

Hnědý diamant

Hnědé fancy barevné diamanty jsou považovány za nejoblíbenější diamanty ve své kategorii. Existují v mnoha barevných odstínech, které označujeme jako čokoládové diamanty, koňakové diamanty nebo diamanty champagne. Tyto drahokamy zaznamenávají v klenotnictví rostoucí trend. Pokud jste závislí na čokoládě a milujete luxusní šperky s drahokamy, budou pro vás hnědé diamanty to pravé.

Modrý diamant

Modré diamanty byly poprvé objeveny v Indii a na západ přivezeny v 17. století. Tyto svůdné diamanty mají celou škálu mimořádných odstínů od barvy jasné letní oblohy, moře až po ocelovou modrou. Pro klasifikaci těchto vzácných diamantů se používají názvy jako baby blue, královský (royal) modrý diamant, navy diamant nebo diamant půlnoční (midnight)

Žlutý diamant

Žluté diamanty jsou v současné době vysoce poptávané. Mohou být rovněž označované jako kanárkově žluté nebo občas jako tzv. Zimmy. Žluté diamanty se pyšní nádherným vzhledem a hodí se pro typ prstenů jako halo nebo solitaire, nicméně vynikají i v kombinaci s dalšími drahokamy právě pro svou jedinečnou kombinovatelnost. Pokud se zajímáte o žluté diamanty, máte mnoho možností si vytvořit ten pravý a jedinečný šperk.

Zelený diamant

Symbolizují přírodu, růst, harmonii, vytrvalost a plodnost - zelené diamanty jsou vysoce ceněnými a obdivovanými přírodními drahými kameny. Pro tyto fancy barevné diamanty existuje celá řada zelených odstínů. Tyto tóny mohou být od velmi světle zelené až po sytě zelenou. Výběr vždy záleží na preferencích a vkusu zákazníka. Zelené diamanty nejvíce uklidňují lidskou mysl a vyzařují silné emoce spojené s pocitem bezpečí. To je možná jeden z důvodů, proč se mnoho milovníků šperků rozhodne nejen pro prsten, ale rovněž pro náušnice nebo náhrdelník.

Růžový diamant

Nejvíce vyhledávané hned po klasických diamantech - růžové fancy barevné diamanty, které jsou oblíbeným společníkem dam, pokud jde o šperky! Zasněná barva v kombinaci s dokonalým brusem splní vaše vysněná přání. Růžové fancy diamanty evokují smysl pro luxus a romantiku a jsou velkolepými doplňky kolekce dámských šperků. Stejně jako jiné barevné fancy diamanty i ty růžové najdeme v celé škále barevných odstínů jako jsou velmi světlé, světlé, fancy light, fancy intense, fancy deep a fancy vivid.

Bílý topaz

Bílý topaz je považován za polodrahokam, silikátový minerál, který má podobné optické vlastnosti jako diamanty. Ačkoli je méně tvrdý (8 na Mohsově stupnici), je bílý topaz oslavován kvůli jeho jasnosti a průhlednosti. Název topazu pochází z řeckého slova "tapazos", což znamená "hledat". Pravděpodobně není náhoda, že bílý topaz pomáhá k duchovnímu uzdravení, přeměňuje negativní myšlenky na pozitivní tak, aby vám pomohl nalézt vaši cestu, svůj účel a poskytl vám dodatečnou energii, která je někdy potřebná. Pokud hledáte šperky s okouzlujícím kamenem, který je schopen poskytnout jasnost a čistotu rovnající se diamantům, může být tou nejlepší volbou právě bílý topaz.
Barva je v odstínech noční modrá až námořnická modrá. Světlo neprostupuje kamenem. Základní kámen pro drahé šperky.
Velmi malé inkluze viditelné pouhým okem. Very Good (AA) klasifikované safíry jsou v modrých odstínech a světlo jemně prosvítá přes drahokam.
Safíry klasifikované jako Excellent (AAA) mají velmi bohatě modrou barvu a uvnitř drahokamu jsou pouze velmi drobné inkluze. V případě, že máte zájem o vysoký lesk, je pro vás tato kvalita optimální.
Mimořádný řez, který zvyšuje lesk a umocňuje barvu safíru. Tento lesk je oslnivý jak na denním světle, tak při umělém osvětlení. Hlavní těžba je v oblasti Cejlon, tóny jsou velmi hluboké až ostře modré.
Odstín je ve středně zelených barvách, světlo neprostupuje drahokamem. Základní kámen pro drahé šperky.
Malé množství inkluzí, které jsou viditelné pouhým okem. Very Good (AA) klasifikované smaragdy mají středně zelenou barvu a mají velmi malou prostupnost světla.
Smaragdy klasifikované jako Excellent (AAA) mají velmi bohatě zelenou barvu a uvnitř drahokamu jsou pouze velmi drobné inkluze. V případě, že máte zájem o vysoký lesk, je pro vás tato kvalita optimální.
Mimořádný řez, který zvyšuje lesk a umocňuje barvu smaragdu. Tento lesk je oslnivý jak na denním světle, tak při umělém osvětlení. AAAA klasifikované smaragdy jsou v tuto chvíli svou kvalitou nepřekonatelné.
Odstín je v tmavě červené barvě, světlo neprostupuje drahokamem. Základní kámen pro drahé šperky.
Malé množství inkluzí, které jsou viditelné pouhým okem. Very Good (AA) klasifikované rubíny mají středně červeno růžovou barvu a mají malou prostupnost světla.
Rubíny klasifikované jako Excellent (AAA) mají středně červenou barvu a uvnitř drahokamu jsou pouze velmi drobné inkluze. V případě, že máte zájem o vysoký lesk, je pro vás tato kvalita optimální.
Mimořádný řez, který zvyšuje lesk a umocňuje barvu rubínu. Tento lesk je oslnivý jak na denním světle, tak při umělém osvětlení.
Tyto žluté diamanty mají obvykle světlý barevný tón a nízkou intenzitu. Jsou tak minimálním požadavkem pro použití ve šperkařství.
S jeho živější barvou jde jistě o upřednostňovanější žlutý diamant. Tyto žluté diamanty mají středně intenzivní barvu a lehčí tmavší odstín.
Tyto diamanty jsou rozhodně nejoblíbenější volbou, pokud jde o žluté diamanty. Tyto diamanty mají intenzivní žlutou barvu a velmi se hodí pro jemné šperky.
Tyto žluté diamanty mají nejintenzivnější a nejživější barvy a jsou velmi vzácné, proto jsou vhodné pro vaše nejlepší šperky.
Tyto modré diamanty mají obvykle světlý barevný tón a nízkou intenzitu. Jsou tak minimálním požadavkem pro použití ve šperkařství.
Tyto diamanty jsou rozhodně nejoblíbenější volbou, pokud jde o modré diamanty. Mají intenzivní modrou barvu a velmi se hodí pro jemné šperky.
Tyto modré diamanty mají nejintenzivnější a nejživější barvy a jsou velmi vzácné, proto jsou vhodné pro vaše nejlepší šperky.
S jeho živější barvou jde jistě o upřednostňovanější růžový diamant. Tyto růžové diamanty mají středně intenzivní barvu a lehčí tmavší odstín.
Tyto diamanty jsou rozhodně nejoblíbenější volbou, pokud jde o růžové diamanty. Mají intenzivní růžovou barvu a velmi se hodí pro jemné šperky.
Tyto růžové diamanty mají nejintenzivnější a nejživější barvy a jsou velmi vzácné, proto jsou vhodné pro vaše nejlepší šperky.
Tyto zelené diamanty mají obvykle světlý barevný tón a nízkou intenzitu. Jsou tak minimálním požadavkem pro použití ve šperkařství.
S jeho živější barvou jde jistě o upřednostňovanější zelený diamant. Tyto zelené diamanty mají středně intenzivní barvu a lehčí tmavší odstín.
Tyto diamanty jsou rozhodně nejoblíbenější volbou, pokud jde o zelené diamanty. Mají intenzivní zelenou barvu a velmi se hodí pro jemné šperky.
Tyto zelené diamanty mají nejintenzivnější a nejživější barvy a jsou velmi vzácné, proto jsou vhodné pro vaše nejlepší šperky.
Tyto hnědé diamanty mají obvykle světlý barevný tón a nízkou intenzitu. Jsou tak minimálním požadavkem pro použití ve šperkařství.
S jeho živější barvou jde jistě o upřednostňovanější hnědý diamant. Tyto hnědé diamanty mají středně intenzivní barvu a lehčí tmavší odstín.
Tyto diamanty jsou rozhodně nejoblíbenější volbou, pokud jde o hnědé diamanty. Mají intenzivní hnědou barvu a velmi se hodí pro jemné šperky.
Tyto hnědé diamanty mají nejintenzivnější a nejživější barvy a jsou velmi vzácné, proto jsou vhodné pro vaše nejlepší šperky.
Good (A) klasifikovaný Ametystové má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Ametystové má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Ametystové je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Ametystové.
Heirloom (AAAA) Ametystové drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Citrínové má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Citrínové má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Citrínové je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Citrínové.
Heirloom (AAAA) Citrínové drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Granátové má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Granátové má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Granátové je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Granátové.
Heirloom (AAAA) Granátové drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Modrý topaz má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Modrý topaz má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Modrý topaz je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Modrý topaz.
Heirloom (AAAA) Modrý topaz drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Peridot má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Peridot má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Peridot je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Peridot.
Heirloom (AAAA) Peridot drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Akvamarín má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Akvamarín má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Akvamarín je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Akvamarín.
Heirloom (AAAA) Akvamarín drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Ohnivý opál má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Ohnivý opál má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Ohnivý opál je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Ohnivý opál.
Heirloom (AAAA) Ohnivý opál drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Green Ametyst má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Green Ametyst má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Green Ametyst je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Green Ametyst.
Heirloom (AAAA) Green Ametyst drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Zelený turmalín má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Zelený turmalín má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Zelený turmalín je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Zelený turmalín.
Heirloom (AAAA) Zelený turmalín drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný růžový Tourmaline má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" růžový Tourmaline má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) růžový Tourmaline je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o růžový Tourmaline.
Heirloom (AAAA) růžový Tourmaline drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Růženín má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Růženín má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Růženín je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Růženín.
Heirloom (AAAA) Růženín drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Tanzanit má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Tanzanit má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Tanzanit je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Tanzanit.
Heirloom (AAAA) Tanzanit drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Záhněda má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Záhněda má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Záhněda je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Záhněda.
Heirloom (AAAA) Záhněda drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Morganit má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Morganit má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Morganit je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Morganit.
Heirloom (AAAA) Morganit drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Rodolit Granát má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Rodolit Granát má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Rodolit Granát je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Rodolit Granát.
Heirloom (AAAA) Rodolit Granát drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Good (A) klasifikovaný Tsavorit má malé inkluze. Světlo neproniká skrze drahokam. Vstupní úroveň pro jemné šperky.
Některé malé inkluze jsou viditelné pouhým okem. "Very good (AA)" Tsavorit má barevný odstín, díky kterému světlo proniká do drahokamu.
Excellent (AAA) Tsavorit je vysoce kvalitní drahokam a lze jej nalézt u světoznámých klenotníků. Nejvhodnější volba, pokud jde o Tsavorit.
Heirloom (AAAA) Tsavorit drahokam byl používán v královských rodinách. Tyto drahokamy mají nejvyšší čistotu, jsou bezchybné a mají nejbohatší barvy.
Drobné inkluze a světlá barva drahokamu. Světlo neproniká skrze drahokam.
Inkluze nebo malé vnitřní krystaly jsou jen slabě viditelné při pečlivé kontrole, ale nejedná se o závažné vnitřní vady.
Vysoce kvalitní drahokam, který najdeme jen v nejlepších světových klenotnictvích. Kámen má pouze velmi malé inkluze, které nejsou vidět pouhým okem.
Nejvyšší kvalita pro tento drahokam. Bezchybný a s dokonalým řezem. Inkluze nejsou viditelné ani při 10 násobném zvětšení.
Drobné inkluze a světlá barva drahokamu. Světlo neproniká skrze drahokam.
Inkluze nebo malé vnitřní krystaly jsou jen slabě viditelné při pečlivé kontrole, ale nejedná se o závažné vnitřní vady.
Vysoce kvalitní drahokam, který najdeme jen v nejlepších světových klenotnictvích. Kámen má pouze velmi malé inkluze, které nejsou vidět pouhým okem.
Nejvyšší kvalita pro tento drahokam. Bezchybný a s dokonalým řezem. Inkluze nejsou viditelné ani při 10 násobném zvětšení.
Drobné inkluze a světlá barva drahokamu. Světlo neproniká skrze drahokam.
Inkluze nebo malé vnitřní krystaly jsou jen slabě viditelné při pečlivé kontrole, ale nejedná se o závažné vnitřní vady.
Vysoce kvalitní drahokam, který najdeme jen v nejlepších světových klenotnictvích. Kámen má pouze velmi malé inkluze, které nejsou vidět pouhým okem.
Nejvyšší kvalita pro tento drahokam. Bezchybný a s dokonalým řezem. Inkluze nejsou viditelné ani při 10 násobném zvětšení.
Swarovski zelený zirkon: Má stejné vlastnosti jako zelený kubický zirkon. Rozdíl je pouze v tom, že Swarovski je celosvětově známá značka pro syntetické kameny.
Zelený kubický zirkon: Zelený kubický zirkon se často používá jako náhrada za smaragd. Jde však narozdíl od přírodního smaragdu o syntetický kámen. Smaragd je dodáván oproti zelenému kubickému zirkonu v mnoha tvarech a kvalitě.
Swarovski zirkon: Má stejné vlastnosti jako čirý kubický zirkon - bezbarvý a jasný. Rozdíl od kubického zirkonu je pouze v tom, že Swarovski je celosvětově známá značka pro syntetické kameny.
Kubický zirkon: Kubický zirkon je umělý materiál používaný ve šperkařství jako cenově dostupná alternativa diamantu pro jeho trvanlivost a lesk. Tento umělý kámen může být čirý a bezbarvý, stejně tak jej naleznete v různých barvách a tvarech.
Swarovski tmavě modrý zirkon:Má stejné vlastnosti jako modrý kubický zirkon. Rozdíl je pouze v tom, že Swarovski je celosvětově známá značka pro syntetické kameny.
Tmavě modrý kubický zirkon: Modrý kubický zirkon se často používá jako náhrada za safír. Jde však narozdíl od přírodního safíru o syntetický kámen. Safír je dodáván oproti modrému kubickému zirkonu v mnoha tvarech a kvalitě.
Swarovski červený zirkon: Má stejné vlastnosti jako červený kubický zirkon. Rozdíl je pouze v tom, že Swarovski je celosvětově známá značka pro syntetické kameny.
Červený kubický zirkon: Červený kubický zirkon se často používá jako náhrada za rubín. Jde však narozdíl od přírodního rubínu o syntetický kámen. Rubín je dodáván oproti červenému kubickému zirkonu v mnoha tvarech a kvalitě.
Diamanty obsahuji inkluze, které jsou viditelné přes 10x zvětšení a jednoduše viditelné pouhým okem.
SI diamanty mají nepatrné inkluze, které jsou patrné pod 10x zvětšením a často viditelné pouhým okem.
Diamanty s touto jasností obsahují jen velmi nepatrné drobné inkluze, které lze vidět při 10x zvětšení a nejsou znatelné pouhým okem.
Kameny tohoto stupně čirosti mohou mít jen velmi malé kazy, které lze spatřit pouze pod 10x zvětšujícím mikroskopem. Kazy nelze vidět pouhým okem.
VS diamanty jsou známé, že mají velmi nepatrné inkluze, které nejsou viditelné pouhým okem a mohou být viděny pouze zvětšením.
Diamanty s VVS čirostí obsahují velmi nepatrné inkluze, které jsou extrémně obtížné detekovat pod 10x zvětšením. Tyto inkluze nejsou viditelné pouhým okem.
"Malé až velmi malé inkluze", které nejsou viditelné pouhým okem a je možné je spatřit pouze při několikanásobném zvětšení.
Obsahují "velmi, velmi malé inkluze" a je známo, že se řadí mezi nejvyšší stupně hned za "vnitřně bezchybné".
Přírodní, úžasně zbarvený rubín, který nebyl podroben procesu tepelného zpracování. Tento typ rubínu má špičkovou kvalitu s drobnými inkluzemi, které mohou být viditelné pouhým okem.
Přírodní rubín s vysoce intenzivním zbarvením, který nebyl podroben procesu tepelného zpracování. Tento rubín je uznáván jako nejvíce ceněný.
Přírodní, tmavě modrý zafír, který nebyl podroben procesu tepelného zpracování. Tento typ safíru má špičkovou kvalitu s drobnými inkluzemi, které mohou být viditelné pouhým okem.
Přírodní safír s vysoce intenzivním zbarvením, který nebyl podroben tepelnému zpracování.Tento safír je uznáván jako nejvíce ceněný.
Přírodní, živě zbarvený smaragd, který nebyl podroben procesu tepelného zpracování. Tento typ smaragdu má špičkovou kvalitu s drobnými inkluzemi, které mohou být viditelné pouhým okem.
Přírodní smaragd s vysoce intenzivním zbarvením, který nebyl podroben tepelnému zpracování. Tento smaragd je uznáván jako nejvíce ceněný.

Smaragd (vytvořený v laboratoři)

Smaragdy které jsou vytvářeny v laboratoři jsou různých barev a také bez skvrn. Jsou ztělesněním dokonalosti. Smaragdy vytvořené v laboratoři mají stejné astrologické vlastnosti jako přírodní, takže mohou být účinné pro vaše tělo i duši. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají dokonalost ve svých kamenech.

Safír (vytvořený v laboratoři)

Safír vytvářen v laboratoři s tmavomodrými tóny má stejné fyzikální, chemické a optické vlastnosti jako přírodní safír. Díky své třpytivé kráse je v laboratoři vytvořen safír vynikající volbou pro ty, kteří chtějí mít ve svých kamenech vizuální dokonalost.

Rubíny (vytvořené v laboratoři)

Rubíny vytvořené v laboratoři svou dokonalostí a jemností jsou stejně nádherné jako přírodní. Kromě fascinující krásy je v laboratoři vytvořen rubín symbolem síly a radosti ze života. Rubíny vytvořené v laboratoři mají stejné fyzikální, optické a chemické vlastnosti jako přírodní rubíny a budou skvělou alternativou pro ty, kteří milují rubín.

Rubelit (vytvořený v laboratoři)

Rubelit, také známý jako růžový turmalín, má svůj název podle latinského slova "rubellus", což znamená "načervenalé". Věří se, že díky své úchvatné kombinaci růžové a červené přináší uživateli životní energii. Pro ty, kteří jsou zmateni výběrem mezi přírodními a originálními, rubelity vytvořené v laboratoři mají stejné vlastnosti jako ty přírodní.

Moissanit (vytvořený v laboratoři)

Moissanit, který vypadá jako diamant s průhledným a lesklým povrchem, je minerální formou karbidu křemíku a je dalším typem kamenů vytvářených v laboratoři. Moissanit, který je stejně odolný jako diamant, je vynikající alternativou při výběru zásnubních prstenů.

Modrý zirkon

Protože jeho původem je Kambodža, barva modrého zirkonu, také známá jako kambodžský modrý zirkon, má blíže k nebeské modré nebo pastelově modré. Přírodní modrý zirkon, který vypadá jako diamant a sdílí podobný název (zikrón) s kubickým zirkonem, by se neměl zaměňovat se syntetickým kubickým zirkonem. Jako člen odrůdy zirkonů, se předpokládá, že modrý zirkon má výrazný vliv na lidské tělo. Věří se, že modrý zirkon, zrelaxuje a vyčistí mysl svého uživatele.

Hnědý zirkon

Dalším členem odrůdy zirkonů je hnědý zirkon, který je tanzánskeho původu. Přírodní hnědý zirkon, který vypadá podobně jako diamant a sdílí podobný název (zikrón) s kubickým zirkonem, by se neměl zaměňovat se syntetickým kubickým zirkonem. Předpokládá se, že hnědý zirkon má pozitivní vliv na lidské tělo, protože je přírodním kamenem jako ostatní odrůdy zirkonů. Díky svým léčivým účinkům se předpokládá, že hnědý zirkon zmírňuje fyzické bolesti. Může to být skvělá volba pro ty, kteří chtějí cítit léčivou sílu Matky Země.

Bílý zirkon

Původem z Tanzanie a Nigérie je bílý průhledný přírodní kámen s diamantovým vzhledem. Neměl by se zaměňovat s kubickým zirkonem, protože bílý zirkon je přírodní kámen, zatímco kubický zirkon je syntetický. Díky dvojitému lomu má bílý zirkon úžasnou vizuální kvalitu. Bude to skvělá alternativa diamantu, pokud hledáte stejný vzhled s jinou volbou.

Kunzit

Vzhledem k barevnou škálu od jemné pastelově růžové po intenzivní fialovou je kunzit neznámá, ale vzácná krása. Kunzit se často vyskytuje ve větších velikostech a je monoklinický. Jeho krystaly se obvykle mění na tvar čepele. Ačkoliv kunzit není znám většině lidí, vyznání osoba jako vévodkyně z Gloucesteru, se ráda zdobí kunzitom.

Černý Opál

Černý opál je považován za nejvzácnější formu opálu a má různé odstíny barev, od černé až po tmavě šedou. To co dělá tento kámen jedinečným, je množství odstínů, které jsou v kameni viditelné. Černý opál může odrážet lesklé červené, oranžové nebo zelené odstíny.

Neptun Garden Topas

Neptun garden topas, pojmenovaný podle harmonické barevné palety na povrchu Neptuna, vás uchvátí mimozemským kouzlem. Pro zlepšení barvy a kvality se na neptun garden topas nanáší vrstva látky. Jako člen odrůdy topasová kamenů, má tento kámen díky své energii relaxační vlastnosti. Pro ty, kteří věří v sílu kamene, kámen uklidní vaše nervy a ochrání před nemocemi.

Mercure Topas

Díky svým průhledným stranám kamene odráží mercure topas světlo, které vytváří efekt polární záře. Stejně jako když Slunce odráží své světlo na planetu Merkur a planeta se zabarví modře, tak i kámen mercure topas vám odhalí jeho oslnivé barvy pod slunečním světlem. Tento výsledek se dosahuje procesem vrstvením nazývaným fyzikální vylučování pár, což vede k světelnému efektu.

Mystic Topas

Mystický topas je stejně mystický jako jeho název. Je to ráj barev s duhovou žárem. Díky procesu vrstvení se jeho barva zesiluje a nabývá konečnou podobu. Tento kámen, který odráží negativní pocity a odrazuje zlé duchy, zklidňuje svého nositele. Mystický topas, je křišťálově čistým kamenem bez nedokonalostí. Pro pronikavou verzi duhy je pro vás tento kámen skvělou volbou.

Růžový topas

Růžový topas jako jedna z nejvzácnějších verzí topasu svou jemnou krásou roztaje srdce milovníkům růžové barvy. Díky procesu vrstvení se jeho barva zesiluje a nabývá konečnou podobu. Oživuje energii svého vlastníka. Věří se, že díky božské o